Svá žhavá želízka měl Plavecký klub TJ Klatovy na dvou souběžně konaných závodech, Velké ceně města Plzně a Poháru Luna v Lounech. A jeho reprezentanti se ve zmiňovaných vodách neztratili.

V Plzni, kde se plavci utkali v hlavním závodě na 1500 metrů volným způsobem a stometrových tratích všemi plaveckými způsoby, ze čtveřice Klatovanů R. Janků, J. Farkaš, R. Rabas a I. Voráčková největšího úspěchu dosáhl Jakub Farkaš. „Ten v prsařské stovce vyplaval časem 1:24,5 minuty mezi několika desítkami soutěžících pátou příčku,“ vyzdvihl trenér klatovských plavců Ivan Šlajs.

V lounských vodách, kde Klatovy zastupovali L. Lindner, M. Pleskot, D. Šlajsová a T. Schusterová, se to ale pro barvy města karafiátů už zablyštělo cennými kovy. Dvakrát stříbro a jednou bronz vybojoval 19letý Lukáš Lindner. K medailovému úspěchu přidal i svůj letošní nejlepší výkon na kraulové stovce 54,7 vteřiny, který jej pravděpodobně posune mezi finalisty zimního mistrovství České republiky v plavání, jež se uskuteční na pětadvacetmetrovém bazénu počátkem roku 2008. „Momentálně se však musí věnovat také svým studijním povinnostem, účast na republice by měl už mít jistou z předchozích výborných výkonů na motýlkové a kraulové padesátce,“ upřesnil trenér.