Tři zlaté, dvě stříbrné a jednu bronzovou medaili si z Mistrovství české republiky v kickboxu – lightcontactu v Olomouci přivezly juniorský a žákovský tým kickbox klubu CHB GYM Klatovy. Klatovský klub má silnou juniorskou a žákovskou základnu, která v Olomouci dokázala navázat na vynikající výsledky svých starších předchůdců, které mnohdy i zastínila.

„ Řeč je zejména o sourozencích Martínkových, kteří po celou sezonu téměř ani jednou neprohráli, stejně tak i Marek Kaisr,“ uvedl šéftrenér klubu Bohuslav Chudáček. „Objevily se zde i nové tváře v podobě vítězných tažení jako například Věra Andělová a Adéla Bunatová,“ dodal Chudáček. Celkem si klub přivezl domů tři zlaté, dvě stříbrné a jednu bronzovou medaili. Zlatými medailemi zářil především ve své váze do 40 kg v současné době naprostý žákovský suverén Aleš Martínek, který si svým výkonem jednoznačně řekl o místo v reprezentačním výběru pro příští rok.
Stejně tak i jeho sestra Tereza ve váze plus 50 kg, která sice na mistrovství ČR vybojovala ´pouze´ stříbro, ale v konečném součtu je jednoznačnou jedničkou ve své váze a tím pádem i další adeptkou pro zařazení do reprezentačního výběru. Tereza se na mistrovství potýkala s virózou, která se podepsala na její kondici zejména ve finálovém duelu. Ale i tento výsledek byl naprosto přesvědčivý o její neustále rostoucí formě.
Třetím zlatým medailistou byl v juniorské kategorii ve váze do 67 kg Marek Kaisr. „Marek v současné době dobíhá juniorskou kategorii a připravuje se velmi intenzivně na přechod z lightcontactní disciplíny do lowkicku. I přesto si myslím, že Marka ještě v příštím roce uvidíme soutěžit v disciplíně lightcontact,“ upřesnil šéftrenér.

Velkým překvapením byla zasloužená zlatá medaile nováčka teamu CHB GYM v žákovské kategorii ve váze do 45 kg Věry Andělové. Druhým velmi pěkným umístěním překvapila starší žákyně ve váze do 45 kg Adéla Bunatová. Zde je nutno podotknout, že Adélu organizátoři po dohodě s koučem přepsali o váhu výše, neboť ve své váze neměla soupeřku. I za těchto podmínek si Adéla přivezla z mistrovství stříbrnou medaili.
Posledním medailistou byl jediný zástupce v mužích v disciplíně lightcontact ve váze supertěžké Bohumil Boubele, který přivezl z Olomouce jediný bronz.
Lví podíl na vynikající formě zejména z hlediska přípravy lightcontactních borců má trenér týmu lightcontactu Roman Brandner, který byl i současně vedoucím výpravy klubu CHB GYM na republikovém mistrovství v Olomouci. Druhým zástupcem klubu, kterému patří poděkování, je otec obou vynikajících svěřenců, sourozenců Martínkových, Miloš Martínek, který se v klubu CHB GYM stará o organizační propagaci klubu a jeho vnitřní informatiku.

Celému kickbox týmu klubu CHB GYM včetně jeho realizačního týmu osobně vysekl obrovskou poklonu a uznání za vynikající a příkladnou reprezentaci na mistrovství České republiky šéftrenér klubu Bohuslav Chudáček. „Tyto výsledky jsou vynikající vizitkou klubu a zároveň pozvánkou pro diváky na nadcházející mistrovství České republiky ve fullcontactu, semicontactu a aerokicku, které se koná v sobotu 13. října v Klatovech. Mistrovství republiky se koná již tradičně ve sportovní hale v Čapkově ulici. Začátek vyřazovacích bojů je připraven na 11.00 hodin, finálový galavečer na 19.00 hodin. Sportovní klub CHB GYM děkuje všem příznivcům za jejich podporu, která je zejména v současné době přechodu do nového tréninkového prostředí nesmírně důležitá, a tímto zve všechny nadšence tohoto kontaktního sportu na zmíněné mistrovství České republiky do klatovské sportovní haly,“ dodal Chudáček.