Janovičtí prvoligoví nohejbalisté zítra ve 14.00 hodin nastoupí k odvetnému barážovému zápasu o postup do naší nejvyšší soutěže na půdě Děčína. Janovice mají za historickým úspěchem skvěle našlápnuto, první duel doma vyhráli, a sérii na dvě vítězství tak vedou 1:0.

„Chceme naši domácí výhru potvrdit a rozhodnout už zítra. I přestože máme v Děčíně zamluvený nocleh,“ tvrdí hrající trenér NK Janovice Vladimír Kasík, který věří, že počasí dovolí hrát venku, a jenž se bude muset i v Děčíně obejít bez stále nemocného Dana Růžičky. „Zdravotní problémy má ale i Borek Včala, který bojuje s angínou, Jiří Macura se vypořádává se zraněním zad. Oba určitě nastoupí, ovšem je otázkou, nakolik budou fit, aby podali maximální výkony,“ uvedl Kasík, podle kterého bude v Děčíně rozhodovat především momentální forma týmů a psychika hráčů.

První vzájemný souboj přinesl obrovské drama, i když se zdálo být za stavu 4:1 pro Janovice rozhodnuto. Janovičtí ale uspokojeni náskokem polevili, dovolili soupeři vyrovnat a o svém vítězství rozhodli až v dramatickém posledním utkání dvojic. „Mírně řečeno, udělali jsme po utkání rozbor a věřím, že se něco takového nebude opakovat,“ dodal kouč.

V případě vítězství Děčína a vyrovnání stavu série se bude rozhodovat hned v neděli 7. října od 10.00 hodin opět v Děčíně.