Nepříznivý stav prvního semifinálového utkání první ligy dokázali v Bělé otočit nohejbalisté NK Janovice. Ti se nakonec radovali i z vítězství.
Hostitelé nebyli pro Janovické žádnou neznámou, v základní části první ligy je Janovice porazily 6:2. Bělá postoupila do semifinále ze druhé moravské skupiny a tým je postavený okolo dorosteneckého mistra světa Pavla Kopa.

SK Bělá – NK Janovice 4:5.

Janovičtí po úvodních dvojkách prohrávali 0:2, když na domácím podlehla první dvojka Kalný, Šizling, Bohatý a poté i druhá – Franic, Macura. První bod pro Janovice vybojovala poté trojice Škabroud, Růžička, Bohatý a i když nepředvedla nikterak oslnivý výkon, zdálo se, že se hostům začíná blýskat na lepší časy. Ovšem druhá janovická trojice Šizling, Macura, Franic i před výborný výkon ve velice pěkném utkání s domácími prohrála a Bělá vedla 3:1. Na rozdíl jediného bodu poté stáhli manko Janovičtí po výhře jejich třetí dvojky Škabroud, Růžička. Nahnuté to začalo pro hosty být po singlu, v němž Macura podlehl Kopovi a Běla vedla už 4:2. Jenomže v otočených tojicích hosté podali vynikající výkon, především pak Škabroudova trojka, a Janovice vyrovnaly na 4:4. V rozhodujícím zápase dvojek. Janovičtí Franic s Macurou podali zodpovědný a soustředění výkon, který zajistili svému týmu rozhodující a vítězný bod.

„Bylo to velmi těžké utkání, ale zvládli jsme ho a já věřím, že Bělou i doma podporování našimi skvělými fanoušky, porazíme,“ uvedl Martin Franic. „Jsem maximálně spokojený, všichni bojovali, svými perfektními výkony ale nejvíc vyčnívali Zdeněk Škabrodu a Martin Franic, který tradičně v play off oproti základní části soutěže předvádí o sto procent lepší výkony,“ vyzdvihl hrající trenér NK Janovice Vladimír Kasík, podle kterého sobotní semifinálové utkání v Bělé přineslo nádherný nohejbal.

„K tomu určitě přispěli svým nestranným a kvalitním výkonem rozhodčí. Tamní fanoušci vytvořili perfektní kulisu,“ dodal Kasík, který věří, že tomu bude stejně i u janovické sokolovny v sobotu 22. září, kdy je od 14.00 hodin na programu odveta. V případě vyrovnaného stavu série se bude rozhodovat v neděli 23. září od 10.00 hodin opět v Janovicích. Při nepříznivém počasí se bude hrát v klatovské sportovní hale na Vodojemu.
Pokud se Janovickým podaří Bělou porazit postoupí do baráže o extraligu, čímž by se zapsali do historie nohejbalu na Klatovsku.