Právě dnes odlétají do USA, dějiště světového šampionátu juniorů, kanoisté TJ Klatovy Václav Bříza a Zdeněk Kubát. Mladíci z města karafiátů, čerství juniorští mistři České republiky, budou o co nejlepší umístění mezi světovou elitou bojovat na divoké vodě v Severní a Jižní Karolině ve dlouhém sjezdu a sprintu v kategorii C2 (kanoe dvojic).

„Chceme přivézt medaili,“ odhodlaně tvrdili těsně před odletem klatovští kanoisté, kterým je ovšem jasné, že splnit tento cíl bude za velkou louží hodně těžké. „Uděláme pro medaili maximum,“ slibují mladíci. „A když se nám to náhodou nepovede, házet flintu do žita nebudeme. Vždyť je to sport,“ dodali.
Klatovští junioři si účast na světovém šampionátu zajistili pěti vítězstvími v závodech Českého poháru a v Americe je čekají tři starty.

„V Jižní Karolině pojedeme dlouhý závod, kterému bude na stejné trati předcházet takzvaný nonstop závod, což je vlastně jakýsi měřený trénink, který určí startovní pořadí v hlavním závodě Pak nás čeká sprint v Jižní Karolině,“ upřesnil informace sedmnáctiletý háček Václav Bříza. „První start máme na programu v neděli 15. července,“ dodal šestnáctiletý zadák Zdeněk Kubát.

Společně s klatovskou lodí bude hájit barvy České republiky v Americe ještě jedna moravská a obě posádky jsou prý dostatečně nažhaveny porvat se s kvalitními soupeři.

„Už se moc těšíme, cestovní horečku nemáme, to spíš naše maminky,“ řekl Václav Bříza. „Ani nervozita se zatím žádná nedostavila. Možná až na místě. Ale věřím, že jakmile vezmeme pádla a sedmeme do lodi, všechno z nás spadne,“ uvedl Zdeněk Kubát.

Klatovští kanoisté se z dějiště světového šampionátu vrací v pondělí 23. července a my vás nejen o výsledcích mladíků budeme průběžně informovat.