Nadějná dvojice však vypadla ze soutěže hned v úvodu a celý tým tak odjížděl z Podkopné Lhoty velmi zklamaný. „Stalo se to na druhé rychlostní zkoušce, kdy auto sjelo po blátě mimo silnici a už jsme byli venku. Nic se nestalo, ale v rallye jsme nemohli už dál pokračovat,“ okomentoval situaci Petr Hozák.

Pořadatelé připravili sedm měřených úseků o celkové délce sedmasedmdesáti kilometrů a nutno říci, že se jako vždy jednalo o trať velmi náročnou. Na startu se sešla kompletní sprintová špička a z předních posádek chyběl pouze okruhář Tomáš Kostka, který byl původně asi největším lákadlem soutěže, když měl českým divákům premiérově představit špičkový Citroën Xsara WRC. Zálusk na vítězství si dělali také Kopecký, Trněný, či Jelínek.

Hned v úvodní rychlostní zkoušce se do čela trochu překvapivě dostal Roman Odložilík s Renaultem Clio S 1600, následoval Trněný s Octavií WRC a Běhálek s enkovou Imprezou. Hozák byl po úvodní zkoušce až desátý s téměř dvanáctivteřinovou ztrátou. Na druhém měřeném úseku se už do čela dostal hlavní favorit na vítězství Karel Trněný, za jeho zády pak figurovali Běhálek a Jelínek. Posledně jmenovaný však o zkoušku později prorazil olejový chladič a pořadí se opět měnilo, když jej na třetím místě vystřídali bratři Odložilíkové.

Další změnu v průběžné klasifikaci přinesla až rychlostní zkouška číslo pět, když do té doby vedoucího Trněného postihl defekt. Meclovský jezdec tak ztratil celou minutu a propadl se až na třetí místo. Vedl tedy poněkud překvapivě Běhálek s téměř čtvrtminutovým náskokem na druhého Odložilíka.

Do cíle zbývaly ještě dvě rychlostní zkoušky a bylo otázkou, zda se Trněnému podaří využít potenciál vozu specifikace WRC a dokáže smazat půlminutovou ztrátu. Na předposlední zkoušce se ale pořadí stále neměnilo a Trněnému chybělo ještě jedenáct vteřin. Šanci vyhrát cítil i druhý Odložilík, a tak rovněž pořádně zatáhl. Posledních jedenáct kilometrů prolétl Trněný sice nejrychleji ze všech, ale přesto to na vítězství nestačilo. Daniel Běhálek prokázal, že je ve skvělé formě a v konečném pořadí svou vedoucí pozici udržel o nicotných 1,3 vteřiny.

Roman Odložilík tedy souboj tří mušketýrů prohrál, ale přesto je pro něj třetí příčka v absolutním pořadí obrovským úspěchem. Všichni tři pak převzali poháry za vítězství ve svých skupinách.

Dalším podnikem sedmidílného mistrovství České republiky ve sprintrallye bude 14. července Rallye Agropa Pačejov.