Především možnost sbírat cenné zkušenosti při třetím a čvrtém závodě Světový poháru ve sjezdu na divoké vodě dostala i klatovská posádka Václav Bříza – Zdeněk Kubát z oddílu kanoistiky TJ Klatovy.
Dějištěm pokračování Světového poháru byla tentokrát Česká republika, krásné lázeňské prostředí Karlových Varů. Závody byly zároveň součástí Kanoe Mattoni 2007. Této vrcholné akce se zúčastnila vedle nejlepších světových posádek i úspěšná česká seniorská reprezentace doplněná o juniorské reprezentanty.
Juniorskou reprezentační posádku z města karafiátů přijela do lázeňského města pozdravit a podpořit v závodním úsilí i senátorka klatovského regionu Jiřina Rippelová. Ta v přátelském rozhovoru mimo jiné ocenila dosavadní sportovní výkony klatovských mladých kanoistů a popřála jim mnoho úspěchů i sportovního štěstí na dalších kláních, zejména na červencovém mistrovství světa juniorů v USA.
„Ne každému se podaří nominovat se ve své sportovní kariéře na takto vrcholnou akci,“ poznamenala senátorka a pokračovala: „Umím si představit, jak složité musí být skloubit reprezentační povinnosti a trénink s náročným studiem na střední průmyslové škole.“
Světový pohár se skládal ze sprintu, který se jede dvoukolově na řece Teplá uprostřed historického centra Karlových Varů dlouhé 600 metrů, a klasického dlouhého sjezdu na stejné řece v úseku Březová – Karlovy Vary. Hlavně trať dlouhého sjezdu prověřila připravenost závodníků, ani ne obtížností vodního terénu, ale hlavně délkou 6.5 kilometrů měřícího klasického sjezdu. Klatovská juniorská posádka, pro kterou byly přínosem už jen samotný start na této akci a možnost utkat se s nejlepšími světovými borci, v obou závodech ve své kategorii C2 (kanoe dvojic) projela cílem vždy jako první juniorská loď a celkově obsadila ve sprintu hezké čtrnácté a v dlouhém sjezdu pěkné patnácté místo.