Klatovské basketbalové naděje se pokusily probojovat na kvalifikačním turnaji v Ústí nad Labem do extraligy věkové kategorie U-16. Jejich boj byl neúspěšný a přispěli k tomu hlavně nevyrovnaností výkonů. Také reorganizace soutěží pro příští rok donutila Klatovské hrát o postup s chlapci o jeden až dva roky staršími.
Klatovy si v rámci spolupráce s Jiskrou Domažlice vypůjčily na kvalifikaci tři hráče narozených v roce 1992 – Budku, Tauera a Vondrovice. „Hlavně Vondrovic odehrál dobrá utkání, ale všichni jsou limitováni malou výškou, což je velká škoda,“ uvedl na adresu domažlických posil trenér žáků TJ Klatovy Karel Aušprunk.
TJ Klatovy - BK Ústí nad Labem 57:79. Domácí byli favoritem a Klatovští nebojácným výkonem drželi do poločasu skoro vyrovnaný stav. Potom se naplno projevila výšková a fyzická převaha starších domácích borců. Jejich trenér se mohl spolehnout na širší kádr lavičky, přesto hosté v zápase nezklamali. Klatovský nejvyšší Volmut si zahrál na hráče vysokého 206 centimetrů.
TJ Klatovy - Gymnázium Hladno Ostrava 67:70. Porážka v tomto zápase rozhodla až o třetím místě Klatov v turnaji. Zopakoval se stejný scénář z mistrovství republiky ve Vyšehradě. Rovněž dobrý první poločas, ale pak přišla tragická třetí čtvrtina, kterou Klatovští prohráli 22:8. Ve čtvrté čtvrtině šel pro pět osobních chyb ze hřiště klatovský Volmut a o výsledku rozhodl nejlepší hráč a střelec soupeře Bohačík svými 43 body.
TJ Klatovy - BSK České Budějovice 72:53. V zápase už o nic nešlo, a tak si po první nepovedené čtvrtině zahrála celá klatovská lavička a výsledkem bylo jasné vítězství.
Sestava a body Klatov: Volmut 51, Vondrovic 39, Kuneš 32, Krůta 21, Tauer 17, Johánek 12, Aušprunk 12, Luňák 4, Bernas 4, Budka 4, Bína, Sazama.