Čtyři desítky přihlášek evidují pořadatelé Pošumavského auto moto klubu v Klatovech na šestnáctý ročník Historic Vltava Rallye, který je na programu ve dnech 7. – 9. června.
Na, kromě tradičního Klatovského okruhu, zbrusu nové trati se představí všechny naše přední posádky včetně loňského vítěze a mistra České republiky Luboše Tenkla, dále šest posádek z Finska, jedna švédská a jedna estonská.
„Celkem je přihlášeno 33 posádek a u jízdy pravidelnosti sedm,“ upřesnil informace Petr Jindra z tiskového střediska rallye.
Letošní Historic Vltava Rallye startuje v pátek 8. června v 17.30 hodin z klatovského náměstí Míru a nejrychlejší posádka se objeví v cíli rovněž v centru Klatov v sobotu 9. června asi v 15.44 hodin.
Posádky čeká kromě tradičního Klatovského okruhu zbrusu nová trať o celkové délce 354 kilometrů, z toho 134,81 kilometru při dvanácti erzetách.
„První etapa měří 97,51 kilometru, z toho 40,52 km jsou rychlostní zkoušky. Ve druhé etapě ujedou posádky 257,09 kilometru, z toho 94,20 km při erzetách,“ upřesnil informace předseda pořádajícího Pošumavského auto moto klubu Klatovy Pavel Babka.
Po pátečním startu je zařazena polokruhová zkouška Petrovičky – Pečetín, pak se posádky představí na divácky atraktivním Klatovském okruhu, po němž se opět vrací na polokruhovou erzetu do Petroviček. Servis vozidel bude na klatovském Erbenově náměstí (bývalá kasárna na Rozvoji) a cíl I. etapy na náměstí Míru v Klatovech, kde bude i uzavřené parkoviště.
Do II. etapy se posádky vydají v sobotu ráno z náměstí Míru v Klatovech. A trať je zavede na Sušicko, kde budou následující RZ.
„Vltava je zařazena do mistrovství FIA zóny střední Evropy v rally historických vozidel, mistrovství České republiky rally historických vozidel, mezinárodní rally historických vozidel a rally pravidelnosti historických vozidel,“ dodal Jindra.