Na zbrusu nové trati se představí všechny naše přední posádky včetně loňského vítěze a mistra České republiky Luboše Tenkla, dále šest posádek z Finska, jedna švédská a jedna estonská. Zajímavostí je předjezdec z Finska se super rychlým autem. „Celkem je přihlášeno 33 posádek a u jízdy pravidelnosti sedm,“ upřesnil informace Petr Jindra z tiskového střediska rallye.

Letošní Historic Vltava Rallye startuje v pátek 8. června v 17.30 z klatovského náměstí Míru a nejrychlejší posádka se objeví v cíli sobotu rovněž v centru Klatov v sobotu 9. června asi v 15.44 hodin Posádky čeká kromě tradičního Klatovského okruhu zbrusu nová trať o celké délce 354 kilometrů, z toho 134,81 kilomterů při dvanácti erzetách. „První etapa měří 97,51 kilometrů, z tohot 40,52 km jsou rychlostní zkoušky. Ve druhé etapě ujedou posádky 257,09 kilomterů, z toho 94,20 km při erzetách,“ upřesnil informace předseda pořádajícího PAMK Klatovy Pavel Babka.

Po pátečním startu je zařazena polokruhová zkouška Petrovičky - Pečetín, pak se posádky představí na divácky atraktivním Klatovském okruhu po němž se opět vrací na polokruhovou erzetu do Petroviček. Servis vozidel bude na klatovském Erbenově náměstí (bývalá kasárna na Rozvoji) a cíl I. etapy na náměstí Míru v Klatovech, kde bude i uzavřené parkoviště. Do II. etapy se posádky vydají v sobotu ránov z na náměstí Míru v Klatovech. A trať je zavede na sušicko, kde budou následující RZ.

„Vltava je zařazena do mistrovství FIA zóny střední Evropy v rally historických vozidel, mistrovství České republiky rally historických vozidel, mezinárodní rally historických vozidel a rally pravidelnosti historických vozidel,“ dodal Jindra.