O tom, že pořadatelství této mistrovské soutěže bude pro rok 2007 svěřeno sušickému atletickému oddílu, se rozhodlo v listopadu loňského roku ve výběrovém řízení Českého atletického svazu. Sušice dostala přednost před svými protikandidáty zejména z důvodu dobré možnosti propagace královny sportu na regionální úrovni a své zde také sehrály určité pořadatelské zkušeností z mládežnických mistrovství republiky, které domácí oddíl zajišťoval už v minulosti několikrát, ještě na staré škvárové dráze. Nová dráha slavnostně otevřená v loňském roce, je samozřejmě nutným předpokladem k pořádání takové soutěže.

„Definitivně jsme své pořadatelství však mohli potvrdit až poté, kdy se podařilo díky pochopení osvícené většiny zastupitelstva uvolnit finanční prostředky z městského rozpočtu na dokončení nejnutnějších úprav atletických sektorů.V současné době tyto stavební a montážní práce probíhají tak, abychom už začátkem června mohli při soutěžní zátěži vyzkoušet zejména nový vrhačský sektor s velkou ochrannou klecí na vedlejším hřišti. Pořádná porce práce nás však čeká na dalších drobných úpravách, které si musíme zajistit svépomocí. Rovněž obstarávání chybějícího nářadí, náčiní a vybavení bude stát další finanční prostředky a hlavně spoustu volného času dobrovolných funkcionářů, pořadatelů a dalších příznivců,“ uvedl předseda oddílu atletiky TJ Sušice Zdeněk Nešpor.

Jelikož v týmech finalistů extraligy startují prakticky všechny špičky domácí atletiky, budeme moci v září v Sušici vidět v akci na vlastní oči i takové hvězdy evropské a světové atletiky jako jsou desetibojaři Roman Šebrle a Tomáš Dvořák, oštěpařka Barbora Špotáková nebo diskařka Věra Cechlová. Celkem přes dvě stovky startujících se zúčastní tohoto republikového mistrovství a mezi nimi i celá řada mladých českých juniorských nadějí, jako třeba klatovský odchovanec - oštěpař Petr Frydrych. V dresu pražského Olympu uvidíme zase sušického odchovance - čtyřstovkaře Richarda Synka mladšího.

„Je tedy na co se těšit a zbývá si jen přát patřičnou diváckou účast a kulisu, abychom potvrdili očekávání, že mistrovství v Sušici bude sice na takzvaném českém venkově, ale bude mít příznivější prostředí a atmosféru, než tomu obvykle bývá na poloprázdném velkém stadionu někde v Praze nebo v Ostravě,“ dodal Nešpor. „Česká televize bude ze sušického republikového mistrovství pořizovat dvacetiminutový záznam, který bude následně odvysílán v přehledu hlavních víkendových sportovních událostí. Takže i pro samotné město Sušici je to docela slušná propagace,“ uvedl předseda TJ Sušice Josef Farták.