Start Praha - Hapon Horažďovice 6:2

Už před utkáním bylo jisté, že oba celky na sebe narazí v prvním kole vyřazovací části o udržení v lize. “V zápase prakticky o nic nešlo, takže se oba týmy snažily zejména neprozradit své tradiční sestavy a přednosti. My jsme doma nechali hned tři smečaře,“ řekl hrající trenér Haponu David Boška. Zápas proto nepřinesl nijak kvalitní ani vyhecovanou podívanou.

Úspěšnější byli domácí, kteří lépe využívali znalosti domácího kurtu a ujali se vedení 4:0. Na 2:4 snížila třetí dvojka hostů a vzápětí v singlu Nedelkov, který v nejhezčím zápase dne porazil kvalitního soupeře v barvách Startu. Obě odvetné trojky se však staly kořistí Pražanů. „Přivezli jsme si nějaké poznatky o soupeřově týmu, které snad v prvním kole play out využijeme a druhou ligu v Horažďovicích zachráníme,“ řekl kouč hostů.

V sobotu se Hapon Horažďovice utká na domácím hřišti v závěrečném kole základní části s týmem TJ Lužnice Tábor. „Naše sestava by se zvolna měla podobat té, která nastoupí v důležitém boji o záchranu,“ prozradil Boška. Střetnutí začíná na hřišti za sokolovnou v 10.00 hodin.