Především zkušenosti jeli sbírat do Bosny na evropský šampionát seniorů ve sjezdu na divoké vodě mladí závodníci oddílu kanoistiky TJ Klatovy. A při svém premiérovém startu mezi zkušenějšími borci si Zdeněk Kubát a Václav Bříza nevedli vůbec špatně. Ve velmi těžké konkurenci čtyřiadvaceti startujících v kategorii C2 vybojovali velice pěkné osmácté místo.
„Je to skvělý výsledek, že kluci zajedou takhle, to nikdo z nás nečekal. Jsem maximálně spokojený, vždyť závodit se zkušenými seniory je úplně něco jiného. I samotný boj na vodě je v porovnání s juniorským v této kategorii o něčem jiném,“ pochvaloval si trenér klatovských mladíků Václav Bříza starší.
Pro mladé kanoisty, na které mohou být právem pyšní nejen v mateřském oddíle, ale i v reprezentačním týmu a především pak ve Střední průmyslové škole v Klatovech, jímiž jsou studenty, byl bosenský evropský šampionát jakousi generálkou na mistrovství světa juniorů, které se uskuteční v červenci v Severní a Jižní Karolíně, na němž si účast zajistili pěti vítězstvími v seriálu Českého poháru.