Výborně začal novou soutěžní sezonu talentovaný rallyekrosař z Vrhavče Jan Talaš, který právě dnes slaví své dvanácté narozeniny.
Do letošního republikového seriálu juniorské kategorie, které se účastní jezdci od 10 do 18 let, vstoupil na trati v Borovanech u Českých Budějovic, kde se představil v novém Suzuki Swift 1,3 GTi, které mu pořídila maminka, a kde po skvělém výkonu nenašel přemožitele. „Honzík zvítězil zaslouženě po velmi tvrdém boji. Ve finálové jízdě perfektně odstartoval, ale soupeř Jiří Krob ho v první zatáčce předjel. Ovšem Honzík nenechal soupeře vydechnout a na rovince při nájezdu do předposledního pátého kola se pustil do útoku a odvážným manévrem v levé zatáčce se dostal do čela. Prvenství už si vzít nenechal a zvítězil,“ popsal dramatický finiš Talašův mechanik Jiří Beneš.
Vrhavečský závodník, který je také pravidelným a velmi úspěšným účastníkem regionálního měření sil v hobbyrallycrossu Chodský čakan a ani v jeho letošním zahajovacím závodě nenašel přemožitele. Na trati v Domažlicích, kde je miláčkem publika nejen pro svůj věk, ale i pro své mistrovské jízdy, si opět počínal suverénně a zvítězil způsobem start – cíl.
Ode dneška dvanáctiletý závodník má za sebou loňskou dost smolnou sezonu, ale letos si chce spravit chuť. A určitě chce být nejméně tak dobrý, jako předloni, kdy v konečném účtování kvalitně obsazeného mistrovství České republiky obsadil vynikající třetí místo. A že má formu i skvěle připravené auto, už předvedl ve zmiňovaných dvou závodech. Potvrdit to může už tuto neděli, kdy bude bojovat o co nejlepší umístění na domažlické trati ve druhém kole Chodského čakana. „Věříme, že letošek se Honzíkovi povede mnohem lépe a k dnešním narozeninám mu všichni, kdo se okolo jeho závodění motáme, přejeme hlavně hodně šťastných kilometrů,“ dodal mechanik.