Jezdec Petr Hozák navigovaný tentokrát Romanem Niemetzem absolvoval soutěž s Mitsubishi Lancer starší sedmé evoluce opět v barvách společnosti HT Plastik. Velmi ceněné a technicky náročné tratě rychlostních zkoušek v nejsevernější části naší republiky v okolí Hrádku nad Nisou byly letos ztížené nevyzpytatelným počasím, když střídavě pršelo. Velkou roli tak hrála volba pneumatik a protože rallysprinty nenabízejí vzhledem ke kratší délce prostor pro chyby, byla volba pneumatik zvláště pro začátek soutěže rozhodující. Petru Hozákovi se volba mokrého obutí pro první sekci soutěže povedla a výsledkem bylo nejdříve čtvrté a pak dokonce druhé místo absolutně v rychlostní zkoušce. Po první polovině soutěže, čtyřech odjetých testech, patřilo klatovské posádce druhé místo absolutně. Na prvního Jana Jelínka s nejnovější evolucí Mitsubishi Lancer ztrácela pouhých devět desetin vteřiny a na třetího v pořadí, Karla Trněného se Škodou Octavia WRC měla náskok čtyři desetiny vteřiny. První tři jezdci se tak seřadili v necelých dvou vteřinách a o napínavou druhou polovinu soutěže bylo postaráno. Petru Hozákovi zkomplikoval závěr soutěže problém s diferenciálem, ale pořadí „na bedně“ udržel. Na osychající trati se sice před něj dostal Trněný s technikou WRC, druhou příčku ve třídě však již udržel a navíc úspěch korunoval třetím místem v absolutním pořadí.
Po pátém místě z prvního mistrovského rallysprintu Rally Vysočina a třetím místě v Lužických horách patří posádce Hršel racing teamu druhé místo v absolutním pořadí Mistrovství ČR ve sprintrally.
Další podrobnosti týkající se úspěšného startu v Rally Lužické hory i v Rally Český Krumlov přineseme v nejbližších dnech.