Evropská premiéra na seniorském šampionátu ve sjezdu na divoké vodě čeká v nadcházejících dnech mladé závodníky oddílu kanoistiky TJ Klatovy. Zdeněk Kubát a Václav Bříza už dnes balí a zítra cestují do Bosny, do dějiště mistrovství, kde budou sbírat především zkušenosti.
„Už to, že se tam kluci probojovali, je obrovským úspěchem,“ dodal spokojený trenér mladých klatovských kanoistů Václav Bříza starší.
Pro klatovské závodníky bude seniorské mistrovství Evropy jakousi generálkou na červencový světový šampionát v Severní a Jižní Karolíně, na němž si účast zajistili pěti vítězstvími v seriálu Českého poháru.
Jejich zatím posledním vystoupením na domácí vodě byl minulý víkend velice náročný sedmý a osmý závod Českého poháru na Labi pod Špindlerovým Mlýnem, kde příroda pro závodníky připravila opravdu velmi těžké podmínky. Oba závody byly zároveň mistrovstvím České republiky seniorů. Z dvaceti lodí jich cílem proplulo pouhých deset a klatovští mladíci se s nástrahami zhruba pět kilometrů dlouhé tratě vybojovali v absolutním pořadí velice pěkné šesté a sedmé místo.