Sobotní utkání mělo opět stejný průběh jako předchozí dva prvoligové zápasy janovického nováčka – špatný začátek, zlom utkání při třetí dvojici a výborné výkony Janovických v závěru korunované šťastným výsledkem.

NK Janovice – TJ Spartak Čelákovice 5:5.

Obě úvodní dvojice domácí prohráli, obzvlášť Zdeněk Škabroud vypadal, že nebude mít svůj den, všechny jeho míče postrádaly razanci a občas létaly trestuhodně daleko z kurtu.
Janovická dvojice Macura - Franic bojovala, ale nepochopitelnými chybami ve třetím setu hráči zápas ztratili. První bod pak získala Škabroudova trojka, ve které naopak hráčům Janovic, jak v obraně tak i v útoku hráčům vyšlo všechno. Druhá domácí trojka – Macurova – prohrála vlastní nedisciplinovaností opět ve třetím setu.
„V tak náročné soutěži není už možné hrát zápas jen podle hráčské intuice, ale je nutné dbát taktických pokynů realizačního týmu, protože na hráče jako je například čelákovický Martin Spilka, reprezentant, to opravdu stačit nemůže,“ je jasné hrajícímu trenérovi NK Janovice Vladimíru Kasíkovi. Ten společně s celým týmem Janovic s obavami očekával další vývoj utkání, zvláště když chyběl z pracovních důvodů nejzkušenější hráč Borek Včala. Třetí dvojice domácích Bohatý - Kalný ale podala výborný, soustředěný výkon a opět vrátila Janovické do utkání. V singlech povrdil domácí Jiří Macura, že letos ještě pořád není ve své obvyklé formě a slibně rozehraný zápas ztratil. Když další bod ztratila Škabroudova trojice, asi málokterý z asi 70 diváků věřil, že zůstane v Janovicích alespoň jeden bod. Jenže následující tři zápasy domácí vyhráli a získali tak remízu 5:5.
„Opět se ukázalo, že naše mužstvo má vnitřní sílu, je bojovné, ale také zároveň nezkušené a asi i nedisciplinované – podcenění rozcvičení a zahřátí se před utkáním, nerozcvičení náhradníci na lavičce, malá soustředěnost v úvodu zápasu a podobně. Žádné utkání v této prvoligové soutěži nebude jednoduché, ale je vidět, že náš tým má na to, aby v ní hrál důstojnou roli,“ dodal Kasík
Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:5, 5:5. Sestava NK Janovice: dvojice: Škabroud, Růžička, Kasík; Macura, Franic; Bohatý, Kalný. Trojice: Škabroud, Růžička, Bohatý; Macura, Franic, Šizling, Kalný. Singl: Macura.


Průběžná tabulka