Toman vybojoval stříbro

Klatovský motokárista hned po svém vynikajícím tažení na italské trati uspěl při přijímačkách na gymnázium.

28.4.2007

Libor TomanFoto: Archiv stáje Birel

KLATOVY - Na výbornou vyšel motokáristovi Liboru Tomanovi z Klatov druhý závod seriálu Italia Open. Tento pilot stáje Birel si na trati v Udentu v Itálii, 2000 kilometrů od Klatov, dojel pro vynikající druhé místo.
„Startovalo opět povolených 80 pilotů, v pátek při oficiálním tréninku č. 3 a 4 obsadil Libor shodně čtvrté místo. V sobotu ráno v měřeném tréninku si vyjezdil druhé místo, což byl fantastický vstup do následujících rozjížděk. Teplota vzduchu začala stoupat (35 stupňů Celsia), začala narůstat vrstva gumy na trati, což mění nastavení podvozku, a zároveň styl jízdy, a Libor dojel v rozjížďkách 4. a 5. místo. V sobotu večer se provedla výměna podvozku a v neděli ráno ve warm upu zajel Libor druhý čas (bylo znatelné zlepšení v chování po výměně podvozku), třetí jízda znamenala druhé místo. Celková sedmá příčka v součtu bodů v rozjížďkách vynesla Liborovi čtvrtou řadu na startu hlavního finále, které vysílala sat. TV Rai Sport Uno v přímém přenosu,“ popsal sled událostí Liborův tatínek Zdeněk Toman.
Mladý pilot za svůj skvělý výkon opět sklidil pochvalu od šéfa stáje Birel Motorsport Saliho. Libor Toman ovšem pohár za druhé místo dostane až v Jesolu, protože hned po dojetí finále se musel přesunout do 110 kilometrů vzdáleného Brindisi, odkud odletěl do Říma a pak zpět do Mnichova. Poté ho čekala dvousetkilometrová cesta domů, kam dorazil s tatínkem dvě hodiny po půlnoci. „Tento zpětný chaos byl kvůli přijímacímu řízení na Gymnázium Klatovy, Libor uspěl a byl přijat na čtyřleté studium,“ prozradil pyšný otec motokárového pilota.
Další závod Italia Open čeká Libora Tomana ve dnech 17. – 20. května na trati v Jesolo (Benátky). V těchto dnech je v jednání Liborův start na CIK-FIA Asia Pacifik v Suzuce v Japonsku ve dnech 24. - 27. května. „Momentálně stáj Birel vyřizuje speciální super A licenci na CIK - FIA v Paříži,“ upřesnil Zdeněk Toman.

28.4.2007 VSTUP DO DISKUSE

Deník nám fandí

V pondělí představíme v projektu Deník nám fandí fotbalisty Dešenic

Akce týden hokeje v Klatovech 2017

Chcete mít doma hokejistu? Přijďte na Týden hokeje

V Plzeňském kraji je dvakrát více volných míst než lidí bez práce

Plzeňský kraj – Za dva měsíce přibyly tři tisíce pracovních pozic.

Žáci natočí s Pavlem Horejšem videoklip

Sušice – Jako profesionálové si budou připadat žáci ze základní školy v Lerchově ulici v Sušici, kteří s tamním zpěvákem, který je zároveň jejich učitelem, Pavlem Horejšem natočí videoklip k jeho písni.

Výpravy zpět aneb Co se kdysi psalo 405

Klatovsko – Přinášíme seriál o zajímavostech regionu, v němž nahlížíme do novin starých i sto a více let.

FOTOGALERIE: Hokejistů bylo do pole jen deset, v Nymburku dostali devítku

Nymburk, Klatovy – V sobotu zajížděli v dalším kole druhé ligy, skupiny Střed, hokejisté Klatov na led Nymburka.