Bohužel, řada z nich tyto své touhy předvádí dnes a denně na našich silnicích za běžného provozu. Slušní řidiči trpí a policii je to v současné době fuk. Máme však pro všechny řidiče nabídku. Přijďte závodit, předvést sebe i svůj vůz na uzavřenou trať, kde nikoho neohrozíte a dokážete si, jak jste dobří.
Pošumavský auto-moto-klub v Klatovech připravil na tuto sobotu 28. dubna závod v automobilovém slalomu. V sousedních zemích je to nesmírně populární motoristická sportovní disciplína, která se tam v různých formách pořádá téměř každý víkend. Své místo na slunci si již získala také u nás, a tak se pořádá i mistrovství České republiky v automobilovém slalomu.
O co vlastně jde. Úkolem řidiče – ve voze je jen on – je projet v nejkratším čase trať, která je vytyčena na přehledné ploše tvarem vozovky, či gumovými kužely. Každý závodník má možnost tréninkových jízd před samotným závodem, aby si trať zapamatoval a v samotné měřené jízdě se soustředil již jen na rychlost. Ta rychlost, vzhledem k charakteru trati, není závratná, ale každý se musí přece jen snažit. Sobotní závod se pořádá v Janovicích na ploše bývalých kasáren a trať měří 1100 metrů. Tento závod je sice součástí mistrovství České republiky, ale je také volným závodem – tedy závodem přístupným každému, kdo se včas v sobotu přihlásí přímo v místě konání – v Janovicích. Sekretariát závodu bude otevřen od 7.00 hodin a přihlášky budou přijímány do 8.30 hodin. Pro členy PAMK je vypsán zvláštní závod se samostatným hodnocením a oceněním.
Startovat může libovolné vozidlo, každý řidič s platným řidičským oprávněním. Dokonce na jednom autě může startovat několik jezdců. Takže můžete uspořádat třeba rodinný přebor. Jednou z mála podmínek je přilba pro každého závodníka, ale pokud ji náhodou neseženete, pořadatelé vám ji zapůjčí. Samozřejmě budou příchozí závodníci volného podniku hodnoceni zvlášť a na všechny úspěšné posádky se dostane i nějaká cena.
„Určitě zveme na závody také diváky, kteří uvidí, zvlášť u nejlepších posádek mistrovství republik excelentní výkony a zároveň jistě povzbudí své přátele a kamarády, kteří budou startovat ve volném závodě. Nezapomeňte, sobota 28. dubna, Janovice – bývalá kasárna, start první jízdy v 11.00 hodin. Podrobnosti najdete na www.pamk.cz, nebo na telefonu 376 310 180, zvou pořadatelé z PAMK Klatovy.