JANOVICE - První domácí utkání, první vítězství a dva důležité body, to dokázal v sobotu odpoledne prvoligový nováček – nohejbalisté NK Janovice.
V sobotu přivítali Janovičtí na domácí půdě soupeře, který v loňské sezoně obsadil v tabulce druhé místo a postup do extraligy mu utekl o dva body. Janovičtí dokázali ale souboj se zkušeným týmem hostů po velké bitvě dotáhnout do vítězného konce.

NK Janovice – TJ Slavoj Český Brod 6:4.

Přesto, že utkání začalo vítězstvím janovické dvojice Škabroud – Růžička, domácí neporušili tradici a první část utkání opět nezvládli, po prvních dvojkách a trojkách byl stav 1:3. A opět – všechna utkání hraná na tři sety nezvládnutou koncovkou Janovických. Utkání se otočilo po třetí dvojce a singlu, což budou zřejmě hlavní zbraně janovického týmu.
„Znovu se ukázalo, jak obrovskou cenu má pro mužstvo zkušený Borek Včala, který nejenže je jistotou získaného bodu, ale vždy s sebou vytáhne svého spoluhráče, tentokrát Martina Bohatého, k vynikajícím výkonům i v dalších zápasech,“ vyzdvihl hrající trenér nohejbalistů NK Janovice Vladimír Kasík.
Singl vyhrál Jiří Macura, který sice ještě není v herní pohodě, ale svým zdravým sebevědomím a vůlí po vítězství dokázal hostujícího Sýkoru zdolat.
Ve druhé části sobotního utkání už zaváhala pouze Franicova trojka, dvojice ale už byly jednoznačnou záležitostí janovických nohejbalistů.
„Je třeba znovu vyzdvihnout vyrovnanost kádru domácích. Jak Pavel Šizling tak i Jirka Kalný při střídání dokázali, že jsou plnohodnotnými členy kádru a že jejich nasazení mužstvu vždy pomůže,“ chválil Vladimír Kasík.
Vývoj sobotnímho utkání: 1:0, 1:3, 4:3, 4:4, 6:4.
Sestavy NK Janovice: dvojky: Škabroud – Růžička, Macura – Franic, Včala – Bohatý; trojky: Macura – Franic - Včala (Šizling), Škabroud – Růžička – Bohatý (Kalný).
Příští utkání: Janovičtí určitě budou chtít potvrdit cenné body v sobotu 28. dubna, kdy znovu na domácích kurtech u sokolovny hostí od 14.00 hodin TJ Spartak Čelákovice.