JANOVICE - Základní část první ligy nohejbalu mužů – druhé nejvyšší celostátní soutěže – odstartovala v sobotu. Nováček NK Janovice začal na hřišti TJ Pankrác – Praha, družstva, které se v loňském ročníku pohybovalo v horní polovině tabulky. Utkání se hrálo v hale TJ Pankrác na poměrně nekvalitním parketovém povrchu, který zpočátku dělal janovickým hráčům problémy.

TJ Pankrác Praha – NK Janovice 5:5.

Utkání se pro hosty nevyvíjelo příznivě, po čtvrtém zápase (obě dvojice i obě trojice ) byl stav pro domácí 4:0. Důvodem nebyl rozdíl ve výkonnosti, ale nezvládnuté koncovky třetích zkrácených setů, které se od letošního ročníku hrají od stavu 5:5, tedy pouze na pět vítězných míčů. V každém ze čtyř úvodních zápasů vedli hráči NK Janovice 9:7, ale ani jeden z nich nedotáhli do vítězného konce.
Utkání se začalo otáčet v pátém zápase, třetí dvojka Janovic ,Včala s Bohatým, nedala soupeři šanci a zvítězila 2:0 na sety. Byl to ostatně jediný zápas utkání hraný pouze na dva sety.
V singlu podal velmi dobrý výkon Jiří Macura, byť střídal vynikající chvilky s nevynucenými chybami. Asi nejhezčím zápasem byl souboj prvních trojic obou družstev. Zkušeného Včalu nahradil blokař Pavel Šizling, který se do družstva vrátil po sérii zranění a jeho vysoký blok dělal soupeři problémy. Zlepšený výkon proti první části utkání podali i Jiří Macura a Martin Franic. Bohužel opět propadli v koncovce třetího setu a soupeř tak dosáhl pátého bodu v utkání. To asi paradoxně pomohlo tomu, že v další trojce i obou dvojkách hráči NK Janovice hráli uvolněněji, více bojovali, a získali tak za remízu 5:5 velmi cenný první bod.
Družstvo Janovic před sezonou posílili Zdeněk Škabroud a Dan Růžička, kteří doplnili základní kádr a jsou výraznou posilou. „Spolu s Martinem Bohatým vytvořili trojku, která bude pro soupeře velmi nepříjemná, ve dvojce si vedou rovněž velmi dobře. Kádr družstva se tak vyrovnal, navíc na svou příležitost čekají další hráči z lavičky, kteří byli v loňském roce v základním kádru – Jirka Kalný, bratři Podstatní,“ uvedl hrající trenér nohejbalistů NK Janovice Vladimír Kasík.
„Po prvním zápase nejde dělat přesné prognózy, ale zdá se, že družstvo NK Janovice by mohlo hrát v první celostátní nohejbalové lize důstojnou roli,“ dodal.


Vývoj zápasu: 4:0, 4:2, 5:2, 5:5, poměr setů 14:15
Sestavy NK Janovice:: 1. dvojka: Škabroud – Růžička (1 výhra /1 prohra); 2. dvojka: Macura – Franic (1/1); 3. dvojka: Včala – Bohatý (1/0); 1. trojka: Škabroud, Růžička, Bohatý (1/1); 2. trojka - Macura, Franic, Včala, Šizling (0/2); singl: Macura (1/ 0).