Pražané jsou tradičním účastníkem první ligy, ale Janovičtí jsou do boje řádně nažhaveni a zkušeného soupeře chtějí pěkně potrápit.
„Prvoligová soutěž je určitě těžší, po její základní části se hraje play off, což bude určitě pro mužstva náročné, ale pro diváky určitě atraktivnější,“ uvedl hrající trenér nohejbalistů NK Janovice Vladimír Kasík.
„Ze začátku naplno a v závěru přidat,“ odpověděl s úsměvem na otázku, s jakou taktikou půjde nováček do prvoligových bojů Kasík. „Musíme sbírat bod po bodu, každý bude v konečném účtování hodně důležitý. Naším cílem je především se v první lize aklimatizovat a udržet se v ní. Hráči si musí na ní zvyknout a získat potřebné sebevědomí. Chceme si také udělat jméno,“ už vážněji dodal janovický kouč, který je maximálně spokojený s průběhem zimní přípravy. „Těžko na cvičišti, lehko na bojišti – toho se drželi všichni hráči a poctivě na sobě pracovali. Trénovali jsme dvakrát týdně v hale, díky pěknému počasí jsme mohli už před třemi týdny ven,“ dodal lodivod.
Janovický tým posílili dva zkušení hráči Daniel Růžička a Zdeněk Škabrod, kteří přišli na roční hostování z druholigové TJ Kobylisy Praha. Vladimír Kasík se bude spoléhat především na nejzkušenějšího nohejbalového matadora Ctibora Včalu. „Okolo něj budou tvořit kvalitní užší kádr Jiří Macura, Martin Franic, Martin Bohatý, Jiří Kalný, Pavel Šizling, bratři Josef a Jiří Podstatní, a Karel Struhár. V případě potřeby máme v záloze čtyři hráče z B družstva, které je účastníkem krajského přeboru. A když už opravdu bude nejhůř, můžu na plac naskočit i já,“ prozradil hrající trenér.
O co nejlepší umístění bude v letošním prvoligovém soutěžním ročníku bojovat osm mužstev, nejdříve ve dvou skupinách po čtyřech. V základní části tak čeká Janovické 16 až 19 těžkých zápasů. Jejich hracím dnem je sobota a domácí hřiště mají u janovické sokolovny, v případě nezpůsobilé hrací plochy se dění přesouvá do klatovské haly na Vodojemu. „Je nám jasné, že tento fakt není ideálním hlavně kvůli našim fanouškům, ale janovická hala nesplňuje kritéria soutěže,“ vysvětlil Kasík.
Domácí prvoligovou premiéru bude mít NK Janovice za týden, v sobotu 21. dubna, kdy od 14.00 hodin hostí TJ Slavoj Český Brod.