První z nehod, k níž došlo v pátek odpoledne v Blatenské ulici v Horažďovicích, se udála přímo před zraky policistů, kteří zastavili se služebním vozem u přechodu pro chodce a dávali přednost dvěma školačkám. V tu chvíli přijížděla v protisměru Škoda Fabia řízená 54letou ženou z Ústeckého kraje. „Dívky vstoupily na přechod pro chodce bezprostředně před přijíždějícím vozidlem Škoda Fabia. Jeho řidička intenzivně brzdila. Vůz zastavila až v prostoru přechodu, kde došlo ke střetu s jednou z dívek," uvedla Dana Ladmanová z klatovské policie.

Dítěti se naštěstí nic vážného nestalo. „Holčička byla bez viditelného poranění převezena do strakonické nemocnice ke kontrolnímu vyšetření," řekla krajská mluvčí zdravotnické záchranné služby Lenka Ptáčková.

Druhá z nehod se udála v neděli odpoledne, kdy jela jednatřicetiletá žena z Klatovska se Škodou Felicia ve směru od Klatov na Janovice nad Úhlavou. Přitom vjela na krajnici a sjela s vozidlem do příkopu. „Dítě, které cestovalo ve voze, preventivně odvezla zdravotnická záchranná služba do nemocnice," doplnila krajská mluvčí hasičů Pavla Jakoubková.

Dechové zkoušky byly u obou řidiček negativní.