První z nehod se stala vloni 13. září na silnici I/27 u Čachrova. Řidič ze Strážovska, ročník 1960, tam jel s Citroënem Berlingo ve směru od Čachrova na Klatovy. „Z dosavadního šetření a ohledání místa nehody vyplývá, že odbočoval na křižovatce vlevo na Březí a nedal přitom přednost protijedoucímu 41letému motocyklistovi na stroji Ducati," informovala hned po nehodě mluvčí policie Dagmar Jiroušková. Pozdější šetření tuto verzi potvrdilo.

Náraz byl tak silný, že po střetu skončilo berlingo na boku. Motorkář z Klatov utrpěl řadu závažných zranění, jimž na místě podlehl. Řidič automobilu podle zdroje obeznámeného s oběma smrtelnými nehodami uvedl, že když odbočoval, podíval se do zrcátka i před sebe a za ním ani v protisměru nikdo nejel. Pak uslyšel podivný zvuk, přes okénko spolujezdce uviděl motorku a vzápětí přišel náraz. Podle soudního znalce z oboru dopravy přitom mohl vidět motorkáře jedoucího v protisměru asi na 150 m. Znalec ale zároveň došel k závěru, že zatímco vozidlo jelo při odbočování minimální rychlostí, motocykl se v době střetu pohyboval rychlostí okolo 130 km/h.

Uvízlý kamion pod mostem v Lubech.
Kamion se opět pokoušel projet pod mostem v Lubech, zastavil provoz na hodiny

Druhá tragédie se odehrála 30. listopadu 2021 na přechodu pro chodce mezi Drůbežářskými závody a Albertem v Lubech, kde 41letá řidička z Měčínska srazila vozem Škoda Roomster 58letého chodce. Muž byl vozem odmrštěn až na nedalekou autobusovou zastávku. Přiletěl pro něj záchranářský vrtulník, ale v nemocnici zemřel. Podle znalců utrpěl fatální poranění hlavy a další vážná zranění a ani odborná pomoc ho nemohla zachovat při životě.

Žena podle zdroje Deníku vypověděla, že chodce na přechodu neviděla, přestože jela pomalu a provoz na silnici sledovala.

Za usmrcení z nedbalosti hrozí oběma řidičům v případě odsouzení až šestiletý nepodmíněný trest. Do vězení ale jdou viníci obdobných nehod v regionu jen výjimečně, běžná je v těchto případech podmínka.

Kaple sv. Markéty a rozhledna v Dlažově.
Rozhledna v Dlažově je hojně navštěvovaná. Páry tam umisťují i originální zámky