Mladík prorazil zeď skladu, na místě zemřel

Tragická nehoda, při níž krátce před úterní půlnocí zahynul mladý Klatovan, otřásla obyvateli Švihova a dokonce i záchranáři.
Řidič Volkswagenu Golf, který by v srpnu oslavil teprve 28. narozeniny, při jízdě směrem na Klatovy doslova vletěl na kraji Švihova do skladu u penzionu U Lišků. Zdemoloval jednu zeď a až o druhou se auto zastavilo. Náraz byl tak obrovský, že i druhá zeď je prasklá a posunutá o několik centimetrů. „Bylo to strašné, ještě nikdy jsem nic takového neviděl. Na místě nebyla vůbec žádná brzdná dráha,“ řekl Deníku jeden z hasičů, kteří zasahovali na místě.


Z události jsou zdrceni i majitelé penzionu. „Manžel se díval na televizi, když se najednou ozvala rána. Vzápětí jsme slyšeli alarm, takže jsme mysleli, že nás někdo vykradl. Bylo to ale mnohem horší. Ve skladu jsme měli auto a v něm muže,“ řekla Deníku spolumajitelka podniku Marie Lišková a se slzami v očích dodala: „Je to strašná tragédie, celou noc jsem nespala.“


Na místo vzápětí po neštěstí dorazil záchranář, který byl ubytovaný v penzionu, o který se vůz zastavil, jeho snaha ale byla marná. Řidiče už nebylo možné zachránit. „Po příjezdu hasičů k nehodě konstatoval lékař smrt osoby ve vozidle. Na místo se dostavila kriminální policie, které hasiči místo události nasvítili, aby mohla provést zdokumentování. Poté hasiči osobu z vozidla vyprostili, následně vyprostili i automobil,“ uvedla krajská mluvčí hasičů Alena Marešová. Proč mladík havaroval na přehledném úseku a vůbec se nepokusil brzdit, by měla objasnit nařízená soudní pitva. „Škoda byla vyčíslena na 310 tisíc korun,“ dodala Dana Ladmanová z klatovského okresního policejního ředitelství.


Na Klatovsku jde letos o již třetí smrtelnou nehodu. Obě předchozí se staly nedaleko místa poslední tragédie, jedna v Červeném Poříčí a druhá ve Lhovicích.