Mladík, jemuž sotva oschla tiskařská čerň na řidičském průkazu, způsobil ve čtvrtek odpoledne vážnou dopravní nehodu mezi Čínovem a Obytcemi nedaleko Klatov. Po nárazu do stromu a letu příkopem zdemoloval favorita a pro spolujezdce, který stejně jako on pochází z nedaleké obce, musel přiletět vrtulník. Mladík, kterému ještě nebylo ani 18 let, bojuje v nemocnici o život.

„Podle předběžných informací 18letý řidič ve vysoké rychlosti nezvládl řízení, vyjel mimo komunikaci a narazil do stromu,“ řekl Deníku na místě jeden z dopravních policistů. Vůz odhozený od kmene letěl ještě asi patnáct metrů příkopem a poté se vrátil zpět na silnici, kde skončil na střeše, která se v místě spolujezdce promáčkla až k úrovni přední kapoty. Zatímco řidič dokázal sám vylézt, těžce zraněný mladík vedle něj zůstal ve voze zaklíněný. „Použili jsme vyprošťovací zařízení a odstranili pravou stranu vozu, abychom získali přístup dovnitř. Poté jsme zraněného vytáhli ven a předali do péče záchranné služby,“ uvedl hasičský velitel zásahu Stanislav Kopecký.

Zatímco řidič vyvázl bez vážnější újmy na zdraví, pro spolujezdce, který je podle dostupných informací ročník 1994, musel přiletět vrtulník. „Těžce zraněný mladík byl s úrazem hlavy převezen na akutní příjem Fakultní nemocnice v Plzni,“ informovala krajská mluvčí zdravotnické záchranné služby Lenka Ptáčková.

Nehoda silnici na desítky minut zcela zablokovala.