První nehoda se stala u Běšin, kde se řidič údajně lekl protijedoucího vozidla, strhl řízení a skončil v příkopu. „Šestatřicetiletý řidič vozidla Ford Focus jel od Nemilkova na Klatovy. Před obcí Úloh při průjezdu mírně pravotočivou zatáčkou se údajně lekl protijedoucího vozidla a strhnul řízení. Dostal smyk, který se snažil vyrovnat, to se mu však nepodařilo a havaroval v silničním příkopu,“ popsala nehodu policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Požití alkoholických nápojů před jízdou u řidiče policisté vyloučili dechovou zkouškou. „Muž byl s lehkým zraněním převezen na chirurgickou ambulanci Klatovské nemocnice,“ uvedla krajská mluvčí zdravotnické záchranné služby Mária Svobodová.

Z příkopu poté auto vyprostili hasiči.

V Nýrsku odpoledne srazil řidič ženu, která přecházela po přechodu. „Jednadvacetiletý řidič osobního vozidla Audi A4 jel po místní komunikaci ulice Petra Bezruče směrem k náměstí. Za křižovatkou nedal přednost chodkyni, která přecházela po vyznačeném přechodu pro chodce. Žena již dokončovala přecházení a došlo ke střetu. Třiapadesátiletá chodkyně upadla na zem a utrpěla zranění,“ uvedla Brožová. Požití alkoholických nápojů u obou účastníků dopravní nehody policisté vyloučili dechovými zkouškami. „Žena převezena s lehkým zraněním do Klatovské nemocnice,“ doplnila Svobodová.