Není ale třeba propadat panice, vše nasvědčuje tomu, že není chyba v novém značení, ale v motoristech, kteří se nevěnují řízení. Situace by se tak brzy měla vrátit do normálu. Pokud ne, bude zjednána náprava.

První nehoda se stala hned druhý den po slavnostním otevření, kdy 50letá řidička z Klatovska u lékárny U Bílého jednorožce vjížděla se Suzuki SX4 na parkovací plochu. Při odbočování přehlédla chodkyni, 53letou Klatovanku, a narazila do ní levou přední částí vozidla. O dva dny později, ve středu 1. října, 38letý řidič Renaultu Laguna couval z nového parkovacího místa proti autobusové zastávce, při tom ale přehlédl 86letého seniora a narazil do něj. Zatím poslední nehoda se stala ve středu dopoledne, tentokrát ale u rohu náměstí. Viníkem je podle policie 40letý řidič BMW z Klatovska. „Při odbočování z Plánické do Vídeňské ulice narazil na přechodu pro chodce levým bokem vozidla do 71letého chodce," popsala nehodu Dana Ladmanová z klatovské policie. Německý turista, stejně jako oba chodci sražení před ním, skončil v Klatovské nemocnici.

Podle policie ale v nové podobě náměstí podle všeho problém není. „Dvě dopravní nehody – sražená chodkyně u lékárny a nehoda na přechodu ve Vídeňské ulici – s předěláním náměstí nemohou mít žádnou souvislost," řekl Deníku šéf klatovského dopravního inspektorátu Tomáš Šafařík a dodal: „Nicméně všechny tři nehody podrobíme rozboru a situaci následně vyhodnotíme."

Chyba je v řidičích

Podobný názor zastává i klatovská radnice, která také nevidí chybu v novém značení, ale v motoristech. „Myslím, že hlavní problém je v tom, že řidiči, kteří to tady znají, jezdí po paměti a nerespektují nové dopravní značení," uvedl vedoucí hospodářského odboru klatovského městského úřadu František Kocfelda, podle něhož je náměstí dokonce bezpečnější, než bylo předtím.

„Na středové parkoviště vjíždíte jedním směrem a vyjíždíte dalším směrem, což je plus. Trochu může být problém u kolmých stání, ale ta jsou přece u každého obchodního domu. Je to prostě o respektu a toleranci řidičů," míní Kocfelda. To ale neznamená, že by radnice přestala sledovat dění na náměstí. „Dohodli jsme se ale s dopravním inspektorátem, že budeme situaci monitorovat. Pokud by se objevil nějaký problém, okamžitě se bude řešit," slíbil Kocfelda.

U veřejnosti si náměstí v nové podobě příliš sympatií nezískalo. Kritizuje se nejen způsob parkování, ale především nové osvětlení. Náměstí se přezdívá fotbalový stadion.