V úterý tam nezvládl přistávací manévr již třetí parašutista během posledních dvou měsíců. Dopadl jako jeho dva předchůdci – vrtulník ho dopravil do nemocnice, tam ale brzy poté zemřel.

„Muž ve věku 42 let z Ústeckého kraje při nácviku seskoku na vodní plochu nezvládl závěrečný manévr a na hladinu tvrdě dopadl," řekla policejní mluvčí Dana Ladmanová.

Zraněného parašutistu, který se pravděpodobně věnoval extrémní parašutistické disciplíně zvané swoop, dovezla sanitka do Klatovské nemocnice. „Tam pro něj ale musel přiletět vrtulník, který ho transportoval na akutní příjem Fakultní nemocnice v Plzni," uvedla krajská mluvčí zdravotnické záchranné služby Lenka Ptáčková. I přes snahu lékařů muž krátce po převozu do nemocnice mnohočetným zraněním podlehl.

Na klatovském letišti nebylo nikomu po další tragédii do řeči. „Můžu říct jen to, co minule. Je to smutné, ale je to sport jako každý jiný. Takovým případům se prostě nedá zabránit," řekl Deníku Petr Hlaváček, který má seskoky na letišti na starosti. Více událost komentovat nechtěl.

Počátkem srpna zahynul na klatovském letišti 53letý Nizozemec, kterému se podle očitých svědků zamotal padák a dopadl na zem z výšky 30 až 50 metrů. „Nevybral poslední obrátku před přistáním, podle mého názoru ztratil vztlak a, jak se říká, sbalil se mu padák," konstatoval tehdy jeden ze svědků. Přesně týden po Nizozemci zaplatil životem za nezvládnutý přistávací manévr o dva roky mladší Čech. Ten spadl na plochu z výšky zhruba 100 m.