Podle informací Deníku došlo ke srážce ve chvíli, kdy z nádraží ve směru na Plzeň odjížděl rychlík R668. Jeho poslední vagony vykolejily a střetly se s rychlíkem R667, který stál na vedlejší koleji.

Při nehodě nikdo neutrpěl smrtelná zranění, stejně tak není nikdo ze zraněných v ohrožení života. "Na místě bylo sedm středně těžce zraněných osob, dalších osm lidí utrpělo lehká zranění. Všechny jsme převezli do nemocnice," uvedla mluvčí záchranné služby Lenka Ptáčková. Tři zraněné transportovaly vrtulníky záchranné služby. "Kromě záchranářů ze stanice v Líních jsme si vyžádali také výpomoc letecké záchranné služby z Prahy a Českých Budějovic," vysvětlila přítomnost tří vrtulníků Ptáčková.

Drobná zranění záchranáři ošetřili na místě. "Těchto osob jsme ošetřili pětatřicet," upřesnila mluvčí. U nehody zasahovaly tři vrtulníky a sedm posádek záchrané služby. Jedna posádka zůstává na místě do příjezdu náhradního spoje. "Je to preventivní opatření, pro případ kdyby se zhoršil zdravotní stav některého z cestujících," dodala Ptáčková.

Hasiči na místo nehody přistavili také evakuační autobus. "Ve vlaku cestovalo asi 200 osob. Sedm zraněných jsme pomohli vynést, nebylo potřeba používat speciální vyprošťovací techniku," uvedla k zásahu mluvčí hasičů Pavla Jakoubková.

Podle mluvčího Drážní inspekce Martina Drápala se nehoda stala v 13:17 hodin. "Výše škod zatím nebyla určena. Zatím není známá ani příčina nehody," uvedl Drápal.

Omezení dopravy na trati se dotkne desítek spojů. Podle informací Českých drah bude doprava na trati omezena až do půlnoci.

Další podrobnosti, fotogalerii a video z místa nehody najdete ZDE: