Nákladní vůz začal po karambolu hořet a několik lahví žárem vybuchlo. Jejich kusy létaly desítky metrů daleko. Hasiči ještě tři hodiny po nehodě museli lahve ochlazovat, stále totiž hořela nafta v nádrži kamionu. Policie dopravu odklání přes exit 80 Šlovice a exit 73 Černice.

K nehodě došlo na 78. kilometru dálnice D5. Kamionu jedoucímu směrem na Rozvadov po průjezdu tunelem Valík praskla levá přední pneumatika. „Řidič strhl řízení, prorazil svodidla a v protisměru se převrátil. Přitom ještě poškodil zadní část protijedoucího kamionu,“ řekla Deníku mluvčí hasičů Alena Marešová. Kamion poté začal na mostě hořet, řidič ale stihl včas vyskočit a utéct do bezpečí. Vzápětí začaly vybuchovat propanbutanové lahve. „Slyšeli jsme dva výbuchy,“ tvrdili řidiči, kteří kvůli nehodě zůstali stát v koloně. Lahve byly po dálnici rozházeny desítky metrů daleko.

Na místo vzápětí dorazili hasiči, kteří začali likvidovat požár a ochlazovat lahve, aby nedošlo k dalších výbuchům. Žár z požáru byl tak silný, že ohořela i tráva na okolních dálničních násypech. Poničena byla svodidla na mostě i mýtná brána, pod níž kamion hořel. Nafta v nádržích hořela ještě tři hodiny po havárii.

"Nyní už se podařilo požár uhasit, ale hasiči musí dál pokračovat v ochlazování lahví. Mezi nákladem jsou acetylenové lahve, ze kterých stále utíká plyn a teploty tam jsou stále vysoké, proto jsou kolem vraku kamionu vymezeny bezpečnostní zóny," uvedla Marešová v 11 hodin dopoledne.

Dálnice bude podle policie uzavřena až minimálně do 16 hodin.