Nehoda se stala těsně před obcí Kokšín ve směru od Švihova. "Po příjezdu na místo nehody jsme viděli dva čelně nabourané osobní automobily, v nichž byly tři zraněné osoby. Dvě z vozidla Škoda Octavia jsme pomohli vyprostit a naložit zdravotnické záchranné službě, dvě lehce zraněné z vozidla volvo jsme monitorovali do přijezdu zdravotníků. Provedli jsme protipožární opatření a zabránili úniku provozních náplní," informoval na místě velitel hasičů Rostoslav Trefanec s tím, že nebylo při vyprošťování osob nutné použít hydraulické vyprošťovací zařízení.

Pro těžce zraněnou ženu musel letět vrtulník. "Z nehody transportujeme leteckou cestou ženu cca 85 let v kritickém stavu za řízené umělé plicní ventilace a dva středně těžce zraněné muže ročník 1959 a 1980 pozemní cestou na urgentní příjem FN Plzeň," sdělil mluvčí zdravotníků Vítězslav Sladký. Žena v nemocnici zraněním podlehla.

Co se na místě stalo, přiblížila mluvčí policie. "V 11:30 hodin jel ve směru z Plzně na Klatovy 63letý muž z obce na severním Plzeňsku vozem Škoda Octavia. Pravděpodobně kvůli náhlé změně zdravotního stavu vjel do protisměru a střetl se s protijedoucím Volvem," popsala nehodu mluvčí policie Dana Ladmanová. Dechové zkoušky u obou řidičů měly negativní výsledek. "Hmotná škoda činí 95 tisíc korun. Komunikace byla od 12:50 řizena kyvadlově, plně průjezdná byla od 13:50 hodin," dodala mluvčí.

Kvůli nehodě se tak tvořily na hlavní tahu kolony. Provoz rovněž znesnadňoval vůz, který některý z řidičů ponechal stát na silnici na druhém konci obce a odešel. Především větší vozy či kamiony ho tak musely složitě objíždět pokud se jely otočit na náves.

Nehoda u Horní Lukavice.
Silnici z Plzně na Klatovy zablokovala vážná nehoda dvou aut