„V autobusu cestovalo celkem 44 cestujících, nikdo nebyl zraněn,“ informovala mluvčí Policie ČR Dagmar Brožová. Provoz byl řízen kyvadlově do 13.30 hodin. Cestující ze shořelého autobusu odvezl evakuační autobus hasičů zpět do Blovic.

V autobuse cestovaly děti z blovické školy na divadelní představení. Během cesty si však jedna z učitelek všimla kouře a duchapřítomně společně s kolegyní rychle dostala všechny děti z autobusu ven. „Veliké díky patří paní učitelce zezadu z autobusu, která si všimla kouře a horka. Ta doslova vytlačila děti dopředu a společně s kolegyní je dostali z již hořícího autobusu včas ven. Šlo prý skutečně o vteřiny! Patří jim naše obrovské poděkování!" citoval jednoho z rodičů server krimi-plzen.cz.

Autobus vzplál na křižovatce silnic 117/II a 20/I. „Nasadili jsme dva "C" proudy a jeden vysokotlaký. Požár jsme zlikvidovali a uniklé provozní kapaliny zasypali sorbentem. Příčina a výše škody jsou v šetření,“ doplnil mluvčí hasičů Petr Poncar.

Požár autobusu u Kotousova nedaleko Blovic

Na místě požáru zasahovali hasiči ze stanice Nepomuk a dobrovolné jednotky z Jarova a Blovic. Případ si převzali k prošetření kriminalisté územního odboru Plzeň venkov.