Náraz s terénním vozem do stromu mezi obcemi Veřechov a Boubín nepřežila v sobotu odpoledne mladá řidička z Horažďovicka. Žena se tak stala již devátou letošní obětí dopravních nehod v okrese Klatovy.

„Žena, ročník 1977, dostala na vozovce smyk a narazila s osobním vozem Suzuki Grand Vitara do stromu, který nárazem přerazila,“ informovala krajská mluvčí Policie ČR Michaela Altmannová. „Řidičku resuscitovali hasiči spolu se zdravotnickými záchranáři. Na místo byl přivolán i vrtulník letecké záchranné služby, ten ale byl později odvolán. Žena na místě zraněním podlehla,“ doplnila krajská mluvčí zdravotnické záchranné služby Lenka Ptáčková.

Okolnosti tragické smrti mladé ženy, která je podle nepotvrzených informací maminkou malého dítěte, i nadále šetří policisté, kteří nyní čekají na výsledky pitvy.

Letošní rok je na silnicích Klatovska velmi tragický. Zatímco v roce 2007 zemřelo při nehodách na Klatovsku osm lidí a vloni dokonce „jen“ šest, letos už je za necelých šest měsíců v kolonce obětí devět čárek. Tři lidé zahynuli při čelní srážce v Lubech, další dva při dalším čelním nárazu u Hradešic. Po jedné oběti si vyžádaly srážka nákladního a osobního vozu u Pačejova a nedávný střet dvou motocyklů na „úseku smrti“ mezi Kokšínem a Dehtínem. Poslední obětí je mladík, který spolu s kamarádem havaroval počátkem června u Měcholup. Svůj boj o život prohrál, minulý týden měl pohřeb.