První nehoda se stala v sobotu, kdy jel motorkář od obce Svojše na Horskou Kvildu na motocyklu Triumph Tiger. „Šlo o dvaapadesátiletého cizince, který projížděl lesním úsekem a v pravotočivé zatáčce přejel do protisměru, kde narazil do dřevěných svodidel u silnice. Řidič utrpěl zranění a byl převezen do nemocnice v Klatovech,“ uvedla klatovská policejní mluvčí Dana Ladmanová.

Nehody pokračovaly v neděli. Od Běšin na Čachrov jel řidič na motocyklu značky Kawasaki, před prudkou levotočivou zatáčkou šestapadesátiletý muž z Tachovska prudce zabrzdil, vjel vpravo a narazil do svodidel, přes která přepadl.

O několik hodin později se stala nehoda na silnici z Jesení na Javornou. Tam jel s motocyklem značky Honda třiapadesátiletý muž z obce u Staňkova a na křižovatce s komunikací na Onen Svět mu podklouzla kola na asfaltových pruzích opravené silnice a havaroval.

Oba řidiči byli se středně závažnými zraněními převezeni do Klatovské nemocnice, jak informovala zdravotnická záchranná služba. Ani jeden z motocyklistů nebyl pod vlivem alkoholu. Jen kousek za hranicemi klatovského okresu se stala čtvrtá nehoda, na silnici od Nekvasov na Kovčín. Ta si bohužel vyžádala vážnější zranění. Motorkář byl transportován letecky do Fakultní nemocnice na urgentní příjem s vážným zraněním na řízené umělé plicní ventilaci.