Čtyřiapadesátiletý řidič ze Sušicka zahynul v úterý okolo 9. hodiny ráno po čelním střetu svého Opelu Insignia s protijedoucím nákladním vozem. Tragédie se stala nedaleko Skránčic na hlavním tahu z Klatov do Horažďovic, který zcela zablokovala.

„Jel jsem ve svém pruhu, mířil jsem do Horažďovic na nakládku. Deset metrů přede mnou přejel plnou čáru a jel přímo proti mně. Brzdil jsem, ale neměl jsem šanci. Byla to rána, že mě odhodila do pole," popsal Deníku na místě nehodu řidič kamionu.

Při střetu nákladní vůz opelu zdemoloval přední část a téměř mu utrhl střechu. Řidič „osobáku", který byl ve voze sám, neměl sebemenší šanci přežít.

„U řidiče osobního vozu lékař konstatoval smrt, proto jsme s jeho vyproštěním počkali až na příjezd kriminalistů. U obou vozidel jsme provedli protipožární opatření," řekl hasičský velitel zásahu Jiří Bečan.

Na místo nehody letěl záchranářský vrtulník, ale vracel se prázdný. „Jeden ze řidičů utrpěl zranění neslučitelná se životem, druhý byl ošetřen a ponechán na místě," vysvětlila krajská mluvčí zdravotnické záchranné služby Lenka Ptáčková.

„Příčina a okolnosti nehody jsou dále v šetření," uvedla Dana Ladmanová z klatovské policie.

Nyní se vyprošťují havarovaná vozidla, silnice by mohla být otevřena okolo 14.30 hodin.

Podrobnosti přineseme ve středečním vydání Klatovského deníku.