„Podle dosud zjištěných skutečností seděl 45letý muž ve stavebním stroji, pomocí kterého přemisťoval zeminu. Stroj se z dosud nezjištěných důvodů převrátil a poškozený utrpěl zranění, na jehož následky na místě zemřel,“ uvedla policejní mluvčí Iva Vršecká.

„Osoba byla zavalena malým pracovním strojem bez kabiny. Na místo přijeli jako první dobrovolní hasiči z Běšin, kteří zahájili resuscitaci. Vyprošťovat dotyčného nemuseli, to se stalo již před jejich příjezdem,“ doplnil krajský mluvčí hasičů Petr Poncar s tím, že na místě samozřejmě pomáhali i profesionálové.

Nehoda na výjezdu z Klatov ve směru na Horažďovice. Foto: HZS PK
Vážná nehoda zablokovala silnici na Horažďovice, pro dvě ženy letěl vrtulník

Stroj dle informací Deníku dopadl muži na horní část těla včetně hlavy, navíc byl nalezen s odstupem času, a tak byla bohužel veškerá snaha o jeho záchranu marná. „Na místě zasahovaly naše pozemní posádky a byl vyslán i vrtulník Letecké záchranné služby. Zahájili jsme kardiopulmonální resuscitaci, bohužel přes veškerou snahu museli lékaři konstatovat úmrtí. Mužova zranění byla neslučitelná se životem,“ informovala krajská mluvčí zdravotnické záchranné služby Andrea Divišová. Na místo tak byl povolán koroner.

Věc si převzali klatovští kriminalisté, kteří se jí nadále zabývají.