„Auto se střetlo s právě projíždějícím osobním vlakem jedoucím z Horažďovic na Sušici. Při dopravní nehodě utrpěl řidič Renaultu Scénic, ročník 1991, a jeho spolujezdkyně, ročník 1997, lehká zranění a byli převezeni do nemocnice Strakonice,“ uvedla policejní mluvčí Iveta Kořínková.

Za jakých okolností se dopravní nehoda stala, je předmětem dalšího šetření policistů. „Strojvedoucí i řidič podstoupili orientační dechovou zkoušku, která neprokázala požití alkoholu,“ poznamenala Kořínková.

Dle jejích slov nebyl nikdo z přibližně 40 cestujících ve vlaku nebyl zraněn. Na místě ihned po nehodě zasahovaly jednotky hasičského záchranného sboru a rychlé lékařské pomoci. „Jedna osoba byla při našem příjezdu venku z vozidla, spolujezdkyni jsme museli vyprošťovat,“ řekl krajský mluvčí hasičů Petr Poncar.

BYL TO VELKÝ ŠOK

Nehoda vlaku a auta ve Velkých Hydčicích.

U nehody pomáhala i jedna z cestujících, která je zdravotní sestra. „Po úmorné cestě z Prahy se mi povedlo chytnout ve Strakonicích vlak, abych se dostala včas do Sušice, kam jsem pospíchala, neboť mé dvě holčičky měly vánoční koncert. V Horažďovicích už jsem byla klidná, že vše stihnu. Chvilku před stanicí Velké Hydčice vlak zpomalil a pomalu dojížděl do stanice, když v tom obrovská rána. Seděla jsem v prvním vagónu, v prostoru, kde lidé stali, ale nikdo si při nárazu nijak neublížil. Znám ten přejezd, takže mi okamžitě naskočila husina a řekla jsem si, tak a teď asi ten koncert nestihnu,“ uvedla cestující Hana Harantová a pokračovala:

„Bylo to divné, vlak netroubil a ani nějak zvlášť nebrzdil, takže jsem si v první chvíli myslela, že jsme spíš vykolejili. Následně průvodce otevřel dveře. Když jsem zaslechla, že je tam auto a jeden duchapřítomný pán okamžitě začal volat záchranku, požádala jsem paní, která stála vedle mě, aby mi ohlídala tašky a běžela jsem k autu. Když jsem tam doběhla, z auta vystoupil kluk a okamžitě na něj padla otázka „Byl jsi tam sám?“ Odpověděl „Ne, ale nejde mi vytáhnout“. Zeptala jsem se ho na její jméno a vlezla jsem do auta a viděla jsem holčinu, byla zaklíněná, měla svěšenou hlavu a nereagovala. Zvedla jsem ji hlavu, aby se mohla pořádně nadechnout. Byla tam se mnou ještě jedna zdravotní sestřička a obě jsme na ni mluvily. Po chvíli začala zvedat ruce a říkala, že ji bolí hlava, odstrkovala nás od sebe a mně se ulevilo,“ popsala Harantová.

NÁRAZNÍK NA SEDAČCE

Zatrnulo v ní, když se podívala do zadní části auta a viděla, jak je na zadním sedadle nárazník vlaku. Měli tak obrovské štěstí, že náraz nebyl o něco větší. „Přijela záchranka a já jsem vystoupila a předala pár informací. Následně přiletěl i vrtulník a vše už jelo jak na drátkách. Byl to velký šok pro všechny, ale spolupráce lidi a ochota zafungovala. Vrátila jsem se do vlaku a hlavou se mi míhaly myšlenky, jestli jsem vše udělala dobře. Lidé byli skvělí a záchranné složky fungovaly na jedničku. Doufám, že vznikne pro všechny ponaučení a konečně na přejezd do Velkých Hydčic dají závory,“ dodala Harantová.

Muž i žena, která byla podle informací těhotná, byli odvezeni do strakonické nemocnice.