Hned ráno havaroval 69letý řidič Škody Octavia, jedoucí od Dehtína na Kokšín. „Při průjezdu pravotočivou zatáčkou za železničním viaduktem dostal na mokré vozovce smyk a přejel do protisměru, kde se čelně střetl s protijedoucím s nákladním automobilem,“ uvedla Dana Ladmanová z klatovské policie. Řidič měl štěstí, nic vážného se mu nestalo. „Při nehodě se nákladním prostoru nákladního vozu rozbily přepravky s kysaným zelím, šťáva z něj vytekla na komunikaci a vytvořila na silnici kluzký film. Hasiči proto opláchli komunikaci pomocí vysokotlakého proudu,“ uvedla krajská mluvčí hasičů Pavla Jakoubková.

Další dvě nehody se odehrály během čtvrt hodiny v Klatovech. První v Šumavské ulici nedaleko Kauflandu, kde místní 64letá žena sjela na jízdním kole z chodníku na přechod pro chodce a srazilo ji projíždějící auto. „Na křižovatce ulic Kollárova a Nábřeží Kpt. Nálepy místní 33letá řidička jedoucí s Opelem Zafira přehlédla 82letou chodkyni na přechodu a došlo ke srážce,“ popsala druhou nehodu Ladmanová. „Cyklistka i chodkyně byly předány do péče chirurgů Klatovské nemocnice. Obě utrpěly středně těžká zranění,“ informoval krajský mluvčí zdravotnické záchranné služby Martin Brejcha.

Další nehodu zavinil 60letý muž z Klatov, jedoucí s nákladním vozidlem Mercedes Benz ve směru od Klatov na Luby. „Při podjíždění železničního viaduktu nerespektoval dovolenou výšku 3,7 m, přestože hydraulické rameno na jeho vozidle má výšku vyšší. Proto došlo k nárazu do mostní konstrukce a ohnutí kovové části konstrukce. Dále došlo k poškození vozovky, a to vrypy na několika místech. Dále došlo ke zvednutí vozidla do výšky a následně změně směru jízdy. Nákladní vozidlo vjelo do protisměru, kde se čelně srazilo se Škodou Octavia,“ uvedla Ladmanová. Muž i žena z octavie byli lehce zraněni.