Řidič motorky nedal přednost v jízdě osobnímu vozu. "V Klatovech jel po ulici Plánické pětadvacetiletý muž z Plzně na motocyklu značky Kawasaki EX500. Motocyklista jel po hlavní komunikaci, ve směru od Plánice ke křižovatce ulic Jiráskova a Komenského. Při odbočování směrem do centra města nedal přednost v jízdě vozidlu značky VW Sharan, se kterým řidička odbočovala z ulice Jiráskova na vedlejší ulici Komenského a došlo ke střetu,  kdy motocykl byl odražen vlevo na přilehlý chodník," uvedla k páteční nehodě policejní mluvčí Daniela Ladmanová.

Motocyklista i jeho spolujedoucí utrpěli zranění a byli převezeni do nemocnice v Klatovech.

Provedené dechové zkoušky byly u řidičů s negativními výsledky.

"Policisté dalším šetřením zjistili, že muž má podle rozhodnutí Městského úřadu v Klatovech uložen trest zákaz činnosti od měsíce května 2020 do listopadu 2021," dodala policejní mluvčí s tím, že policisté odhadli škodu na 55 tisíc korun. 

Policie ve věci zahájila úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

Dopravní nehodu policisté dále šetří

Na základě zatím zjištěných skutečností policisté zjistili, že na místě se po dopravní nehodě pohybovalo několik svědků.

Policisté z dopravního inspektorátu v Klatovech prošetřují uvedenou dopravní nehodu a z důvodu jejího řádného objasnění žádáme případné svědky události o poskytnutí informací.

Informace sdělte na dopravní inspektorát v Klatovech v pracovních dnech na telefon číslo 974 334 251 nebo 974 334 250 i prostřednictvím e-mailu: kt.di.podatelna@pcr.cz