Žena sice tvrdila, že ji srazilo auto, ale po dvou týdnech je jasné, že všechno bylo jinak. Na krku má dívka i další maléry. „Žena byla 17. ledna nalezena projíždějícími řidiči. Před transportem leteckou záchrannou službou do Plzně osobám poskytující první pomoc uvedla, že ji srazilo bílé vozidlo. Přestože na místě události nebyly nalezeny žádné stopy, které by nasvědčovaly střetu chodce s motorovým vozidlem, bylo ze strany policejního orgánu zahájeno šetření za účelem objasnění, jak a proč došlo k úrazu nalezené ženy. Bezodkladným provedeným šetřením na místě bylo zjištěno, že žena odešla po předchozí hádce od svého přítele z nedaleké obce, kdy šla pěšky po silnici do obce Zavlekov, odkud chtěla odjet autobusem do místa svého trvalého bydliště. Současně bylo zjištěno, že před odchodem požívala alkoholické nápoje,“ uvedla Dana Ladmanová z klatovské policie s tím, že žena měla v krvi přes jedno promile alkoholu.

Policii se díky výzvě sdělovacích prostředků přihlásili svědci, někteří poskytli i kamerové záznamy. Nakonec se ukázalo, že ženu nesrazilo žádné auto, ale nejspíše upadla, když šla s taškami po krajnici, přičemž důvodem byly zřejmě její zdravotní problémy v kombinaci s alkoholem.

Martina Hůrková a Tomáš Marek u klatovského soudu.
Za podvody hrozí ženě až osm let vězení, obohatila se i na úkor svého bratra

I když ženu vezl do nemocnice vrtulník, dlouho v ní nepobyla. „V pátek 19. ledna bylo na tísňovou linku policie oznámeno, že žena samovolně opustila zdravotnické zařízení a že může být ohrožena na životě. Žena byla ještě tentýž den vypátrána u svého přítele, kdy po převozu do zdravotnického zařízení v Klatovech a seznámení s jejím zdravotním stavem odmítla další léčbu a podepsala tzv. reverz,“ uvedla Ladmanová.

BOURALA OPILÁ

Tím ale celý příběh nekončí. Jak se Deníku podařilo zjistit, ač tato mladá žena nevlastní řidičský průkaz a navíc byla opilá, vypůjčila si v noci ze 22. na 23. ledna od svého přítele osobní auto a jela s ním na Klatovy. Nedojela, u Sobětic skončila v silničním příkopu. Nechala vůz napospas osudu a odešla směrem do města. Cestou byla kontrolována hlídkou policistů z obvodního oddělení v Klatovech, kterým se ke všemu přiznala. „Podrobila se dechové zkoušce, která byla s pozitivním výsledkem měření 1,51 a opakovaně 1,38 promile alkoholu,“ uvedla Ladmanová. Dodala, že policie již ve věci zahájila úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinů ohrožení pod vlivem návykové látky a neoprávněné užívání cizí věci.

Nehoda u Koryt na Klatovsku, při níž zahynul řidič z Domažlicka.
Tragédie na Klatovsku. Zemřel další řidič