Špatně odhadnuté předjíždění způsobilo dopravní nehodu osobního automobilu citroën v úterý odpoledne ve směru od Domažlic na Klatovy poblíž obce Kal. „Řidič renaultu začal na rovném úseku předjíždět před sebou jedoucí automobil a pokračoval v předjíždění dalšího značky citroën. V protisměru uviděl vozidlo, snažil se urychlit předjíždění a chtěl se zařadit. Řidič citroënu, při snaze zabránit bočnímu střetu, najel na krajnici, dostal smyk a následně narazil vlevo mimo komunikaci do stromu. K dalšímu střetu vozidel nedošlo. Dechové zkoušky u řidičů byly negativní,“ sdělila Deníku klatovská policejní mluvčí Dana Ladmanová. Škoda byla vyčíslena na 50 000 korun.

„Po našem příjezdu jsme provedli protipožární opatření, uniklé provozní kapaliny jsme zasypali sorbentem a po dokončení práce policie jsme uklidili místo nehody,“ řekl Deníku hasičský velitel zásahu Rostislav Trefanec.

Při dopravní nehodě byl zraněn řidič citroënu. „Na chirurgické oddělení Klatovské nemocnice byl převezen jeden zraněný s úrazem hlavy,“ uvedla krajská mluvčí zdravotnické záchranné služby Lenka Ptáčková.

Skončil v kolejích

Úterní večerní výlet na Špičák skončil pro řidiče osobního vozu Škoda Fabia v kolejišti na železniční zastávce v Železné Rudě. „Řidič chtěl jet na Špičák, ale poté, co mu v nádražní restauraci sdělili, že je teprve v Železné Rudě a musí pokračovat po silnici směrem nahoru, tak si to vyložil po svém a „skočil“ s automobilem až do kolejiště. Naše jednotka provedla zajištění místa události a požádala o zastavení provozu na trati. Nebyl zjištěn žádný únik provozních náplní vozidla ani poškození kolejiště. Po zadokumentování nehody Policií ČR byl vůz z kolejiště vyproštěn pomocí hydraulické ruky odtahové služby,“ popsal nehodu železnorudský hasič Filip Brož.

Sjezd do kolejiště mohl také způsobit alkohol, který policisté řidiči naměřili. „Řidič ve věku 36 let z Plzně přijel k zastávce, ale nepřizpůsobil rychlost vozidla stavu a povaze vozovky, na které byla uježděná vrstva sněhu, dostal se mimo komunikaci, kde přejel vlakové nástupiště a sjel do prostoru kolejiště, kde zůstalo auto zaklíněno. Řidiči byla provedena dechová zkouška, která ukázala 2,30 a 2,43 promile alkoholu v krvi, následně odmítl lékařské vyšetření spojené s odběrem krve. Řidič utrpěl lehké zranění. Vůz neměl platnou technickou kontrolu. Muž je podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky,“ informovala Ladmanová. Škoda byla vyčíslena na 10 000 korun.

Sníh klouzal

Kvůli čerstvě napadlému sněhu se bouralo na Klatovsku i ve středu. Jedna z nehod se stala mezi obcemi Beňovy a Koryta, za železničním přejezdem na hlavní silnici, kde osobní automobil seat skončil na boku mimo vozovku. „Při nehodě byli zraněni dva lidé, které jsme s lehkými zraněními převezli na chirurgické oddělení Klatovské nemocnice,“ sdělila Ptáčková.

„Řidič ve věku 54 let po projetí zatáčky dostal smyk, vozidlo se přetočilo přes střechu a zůstalo stát na levém boku. Škoda činí 50 000 korun,“ informovala Ladmanová.

Hasiči pomohli se zajištěním místa nehody a následně museli odjet k další nehodě, která se stala na Vráži u odbočky na Soustov, kde uvízl kamion přes vozovku a osobní automobil sjel mimo ni. „Hasiči po příjezdu na místo nehody provedli protipožární opatření a zasypali uniklé provozní kapaliny,“ uvedla krajská mluvčí hasičů Blanka Rauscherová.