Z pořádně pomačkaného vozu vystoupil bez vážnější újmy na zdraví. Nic se nestalo ani cestujícím z autobusu.

„Řidič Peugeotu 106 při jízdě od Tupadel na Klatovy dostal na mokré vozovce smyk a zadní částí svého vozu narazil do přední části autobusu. Vůz se poté několikrát převrátil a skončil v silničním příkopu,“ popsal nehodu jeden z dopravních policistů.

„V zatáčce se na mě vyřítil s osobákem. Dostal smyk, já se snažil ještě uhnout úplně ke krajnici, ale trefil mě a skončil v kotrmelcích. Vypadalo to hrozně, myslel jsem, že je mrtvý,“ řekl Deníku zkušený řidič autobusu. „Byla to ohromná rána. Já jsem seděla vpravo a neviděla jsem, co se stalo, takže jsem se v první chvíli lekla, že snad někoho přejel, nějakého cyklistu nebo motorkáře,“ doplnila Marie Rejchová, která cestovala do Věckovic. Spolu s dalšími cestujícími musela čekat, než policisté nehodu vyšetří. „Naštěstí se mu nestalo nic vážného a také není takové horko, jako včera, takže se to dá vydržet,“ byla smířena s osudem.

Mladík za volantem peugeotu měl obrovské štěstí. Přes hrozivě vypadající nehodu utrpěl jen drobné šrámy, a tak ho záchranáři ošetřili na místě a nemusel ani do nemocnice. Nehoda na několik desítek minut zcela zablokovala silnici, u obou řidičů byl dechovou zkouškou vyloučen alkohol.