Šest strážovských dobrovolných hasičů skončilo v noci z pondělí na úterý v nemocnici poté, co jejich Tatra 815 havarovala cestou k požáru. Akceschopnost jednotky by to ale podle strážovského starosty Josefa Rouska ohrozit nemělo.

„V pondělí před třiadvacátou hodinou vyslalo operační středisko jednotky HZS Klatovy a SDH Strážov k obci Krotějov zlikvidovat požár dřeva na hromadách v blízkosti chatky a lesa. K požářišti nevedla žádná přístupová cesta. Aby se hasiči k požáru dostali, museli překonat nezpevněný svah louky. Zhruba 300 metrů od místa události se cisterně jednotky SDH Strážov začala protáčet kola a těžké vozidlo se stalo neovladatelným. Po nekontrolovatelném couvání se cisterna převrátila přes střechu," popsala nehodu krajská mluvčí hasičů Pavla Jakoubková. Dodala, že profesionální hasiči z Klatov, kteří následovali své kolegy, na místo okamžitě povolali jako posilu hasiče z Nýrska na likvidaci dvou ohnisek a začali svoje kamarády z kabiny vyprošťovat.

Nehodu pořádně odneslo auto i jeho posádka. „Šest mužů ve věku od 23 do 55 let bylo převezeno do Klatovské nemocnice. Čtyři měli středně těžká zranění, dva lehká," zbilancovala krajská mluvčí zdravotnické záchranné služby Lenka Ptáčková. Klatovská policejní mluvčí Dana Ladmanová dodala, že škoda na tatře byla předběžně odhadnuta na tři miliony korun.

„Důležité je, že se z toho kluci dostanou. Některé sice čeká delší léčení, ale při té smůle to dopadlo ještě dobře. Auto máme havarijně pojištěné, takže vše budeme řešit s pojišťovnou," řekl Deníku strážovský starosta Josef Rousek, podle něhož budou tamní dobrovolní hasiči i nadále schopni plnit své poslání. „Máme ještě druhé auto, starý trambus, a v jednotce je osmnáct lidí, takže těch zbývajících dvanáct bude schopno zajistit akceschopnost jednotky," vysvětlil Rousek.

O tom, zda se řidič tatry dopustil přestupku či dokonce trestného činu, jímž by bylo nejspíše ublížení na zdraví z nedbalosti, je podle Ladmanové předběžné hovořit. „Průběh havárie šetříme. Záležet bude i na dalších okolnostech, například na době léčení členů posádky," vysvětlila policejní mluvčí.