„Jiráskovou ulicí v Klatovech jela řidička s vozidlem značky Škoda Fabia směrem od Dobrovského ulice k Plánické. Na přechodu pro chodce přecházel chodec komunikaci. Následně došlo ke střetu přední části jedoucího vozidla a chodce. U sedmadvacetileté řidičky z Klatovska byla provedena dechová zkouška s negativním výsledkem. Policie ve věci zahájila úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ublížení na zdraví z nedbalosti a případ dále prověřujeme,“ sdělila klatovská policejní mluvčí Dana Ladmanová.

Náraz byl zřejmě velký, jelikož pro chlapce musel přiletět vrtulník. „Chlapec ročník 2003 byl  transportován ze středně těžkým zraněním při vědomí do Fakultní nemocnice v Plzni na urgentní příjem,“ sdělila krajská mluvčí zdravotnické záchranné služby Mária Svobodová.

Nehoda u Dolní Lhoty.Zdroj: PČR

V neděli se stala nehoda také u Dolní Lhoty, kde jel s vozidlem Fiat Punto řidič z Rumunska od Janovic nad Úhlavou na Klatovy. „Nepřizpůsobil rychlost jízdy mokré vozovce, po projetí levotočivé zatáčky dostal s vozidlem smyk, vjel do silničního příkopu a odrazilo se zpět na komunikaci.U jednadvacetiletého cizince byla provedena dechová zkouška s negativním výsledkem. Řidič a spolujezdkyně byli převezeni do zdravotnického zařízení v Klatovech k vyšetření,“ uvedla Ladmanová.