Sama utrpěla lehké zranění, pro jejího spolujezdce ale musel přiletět záchranářský vrtulník. „Žena ve věku 22 let z Horažďovicka nepřizpůsobila při projíždění pravotočivé zatáčky rychlost stavu a povaze vozovky, na mokru dostala smyk a následně havarovala vpravo mimo komunikaci, kde vozidlo zůstalo ležet na boku,“ popsala nehodu policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

„Osoby jsme z vozidel nemuseli vyprošťovat, v době našeho příjezdu už byly mimo vozidlo. Poskytli jsme jim předlékařskou pomoc a po příjezdu záchranářů je předali do rukou lékaře,“ uvedla krajská mluvčí hasičů Alena Marešová.

Řidička utrpěla zranění hlavy, a tak byla převezena sanitkou na chirurgii sušické nemocnice. Její zranění ale není vážné. O pět let starší spolujezdec dopadl mnohem hůře. „Muž byl s podezřením na poranění páteře letecky transportován na úrazovou ambulanci Fakultní nemocnice na Lochotíně v Plzni. Jeho zranění je podle lékaře středně těžké,“ informovala krajská mluvčí zdravotnické záchranné služby Lenka Ptáčková.

Škodu policisté předběžně vyčíslili na 15 tisíc korun, u řidičky bylo dechovou zkouškou vyloučeno požití alkoholu před jízdou.