„Dvacetiletá žena z obce na Velharticku jela s vozidlem VW Golf po silnici od Běšin na Klatovy. V obci Neznašovy nedodržela bezpečnostní vzdálenost za před ní jedoucím vozidlem Alfa Romeo, se kterým řidič zpomalil, protože před ním odbočoval řidič s vozidlem. Řidička narazila do zadní části Alfy Romeo,“ popsala nehodu klatovská policejní mluvčí Dana Ladmanová.

Při nehodě byly zraněny řidička a spolujezdkyně. „Na místě jsme ošetřily dvě ženy, ročníky 1976 a 1998, které byly poté převezeny do Klatovské nemocnice a předány do péče chirurgů. Jejich zranění nebyla ohrožující na životě,“ sdělil krajský mluvčí záchranářů Martin Brejcha.

Nehoda v Neznašovech.Zdroj: PČR

Dechové zkoušky byl u všech řidičů s negativními výsledky. Hasiči na místě provedli protipožární opatření a úklid vozovky.

Další nehoda se stala v Petrovicích u Měčína. Tam jel dvaačtyřicetiletý cyklista ze Žinkov na jízdním kole od Žinkov na Klatovy. „V obci Petrovice, při průjezdu levotočivou zatáčkou najel na pravou krajnici, sjel mimo komunikaci a narazil do zdi domu,“ uvedla Ladmanová. Dechová zkouška byla negativní.

Stejně jako ženy skončil cyklista po ošetření na chirurgickém oddělení Klatovské nemocnice.

Zahájení turistické sezony v Klatovech.
FOTO, VIDEO: Sezonu zahájili sportovně, tanečně i hudbou