Tragická nehoda se stala v pátek odpoledne na Horažďovicku, kde havaroval traktor. Řidič, který z něj vypadl, zemřel krátce po převozu do zdravotnického zařízení.

„Ve směru od obce Čečovice na obec Nezamyslice řídil 53letý muž z obce na Plzni-jihu traktor Case IH Puma. U obce Velký Bor na přímém přehledném úseku silnice v mírném klesání přejel z nezjištěných příčin s traktorem do protisměru a mimo komunikaci. Traktor najel na svah a havaroval. Při nárazu traktoru do svahu řidič vypadl do silničního příkopu," popsala nehodu Dana Ladmanová z klatovské policie.

Muž byl v bezvědomí. Nejprve ho zkoušeli resuscitovat svědci nehody, poté to po nich převzali zdravotničtí záchranáři a hasiči. Na místo přiletěl i záchranářský vrtulník. „Pacient byl s poraněním hlavy letecky transportován na akutní příjem Fakultní nemocnice Plzeň," uvedla krajská mluvčí zdravotnické záchranné služby Lenka Ptáčková. Lékaři však boj o traktoristův život prohráli. „Muž krátce po převozu do nemocnice svým zraněním podlehl," informovala mluvčí FN Plzeň Gabriela Levorová.

Byla nařízena soudní pitva, která by měla odhalit, zda příčinou dopravní nehody nebyly například řidičovy zdravotní problémy. Odhadnutá hmotná škoda činí 1 500 000 Kč