Vše začalo tím, že si hlídka všimla v Blatenské ulici vozu Opel Omega Caravan, jehož řidič nebezpečnou jízdou ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu. „Policisté chtěli řidiče zkontrolovat, ale ten na výzvy k zastavení vozidla nereagoval,“ uvedla Dana Ladmanová z klatovské policie s tím, že její kolegové začali ujíždějící vozidlo pronásledovat.

„Řidič pokračoval na ulici Šumavskou a odbočil do Mayerovy ulice, kde probíhá rekonstrukce a je tam umístěna dopravní značka 'Zákaz vjezdu všech vozidel'. Řidič ale tento zákaz porušil a pokračoval na staveniště,“ informovala Ladmanová. Jenže tento manévr se motoristovi stal osudným, poničil při něm totiž auto natolik, že ho musel odstavit a dál prchat pěšky. Daleko se nedostal, zadržen byl v Blatenské ulici.

Děti z Klatov zavítaly do České televize.
PODÍVEJTE SE: Děti si zahrály na moderátory i kameramany

Policisté zjistili, že jde o třicetiletého muže ze Strakonic, který neměl za volantem co dělat. Má totiž dva soudní zákazy řízení motorových vozidel, a to hodně dlouhé, jeden dokonce až do března 2023. „Ve zkráceném přípravném řízení muž převzal sdělení podezření z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání,“ řekla Ladmanová. A to ještě nemusí být jeho poslední problém, policie totiž u něj našla dva sáčky s krystalickou látku, silně připomínající pervitin. Policisté látku zajistili a předali k dalšímu znaleckému zkoumání.

Čtvrtý klatovský charitativní bazar pro kočky bez domova
FOTO: Lidé udělali při bazaru radost 99 kočkám