V krvi měl pervitin. Úvahy o tom vyplynuly už bezprostředně po nehodě, protože v autě byly s drogami i injekční stříkačky. BMW navíc podle svědků podivně kličkovalo už delší dobu před tím, než auto na rovném úseku hlavního tahu z Plzně na Klatovy náhle vybočilo do protisměru pod kola linkového autobusu.

„Řidič měl 9,2 miligramu metamfetaminu na litr krve. Přítomnost těchto látek může mít vliv na příčinu dopravní nehody. Případ policie pravděpodobně odloží, nemůžeme trestně stíhat mrtvého,“ uvedl mluvčí jihoplzeňských policistů Libor Pilař.

„Je to velká dávka,“ řekl ke zmíněnému množství pervitinu v krvi primář oddělení Psychiatrické léčebny v Dobřanech, které řeší mimo jiné i závislost na psychoaktivních látkách, Vladimír Šupina. „Představte si, že člověk vypije pět hrnků kávy. Bude mu bušit srdce, bude nervozní, roztěkaný a může mu být trochu špatně. Vynásobte si to pětkrát až sedmkrát a máte představu o účincích pervitinu. K tomu můžete mít halucinace, pocit, že jste mistr světa, sklon se předvádět a ztratíte zábrany. Možné je i to, že už mohl být dotyčný na pervitinu několik dní a mít tak velký spánkový deficit. Tuto dávku si mohl dát, aby jej vyrovnal, ovšem pervitin mu už nemusel pomoci, takže v úvahu připadá i mikrospánek,“ sdělil dále Šupina.

Spolu s řidičem zemřel na místě nehody i jeho o pět let starší spolujezdec z Horaždovic a 21letá Plzeňanka. „Toxikologický rozbor jejich krve se nedělal,“ dodal Pilař.

Linkový Autobus ČSAD do Přeštic srážka odmrštila mimo silnici mezi stromy. Cestovalo v něm 14 lidí. Pět z nich se při nehodě zranilo, většina se jen lekla. „Spal jsem a najednou náraz a výkřiky,“ popsal nehodu jeden z pasažérů autobusu Daniel Krs ze Zbůchu. „Všichni jsme ale mohli vystoupit. Co jsem viděl zraněné z autobusu, nezdál se být jejich stav nějak vážný. Spíš šok a naraženiny,“ uvedl Krs. Mezi zraněnými cestujícími bylo i jedno dítě, které záchranáři ošetřili na místě. Stejně tak i muže v šoku. Tři cestující převezla sanitka do nemocnice. Škodu policie odhaduje na 3,2 milionu korun.